Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Komisja Europejska nawołuje do zwiększenia zasiłków dla imigrantów

euro.jpg

Jak donosi dziennik Süddeutsche Zeitung, Komisja Europejska zasugerowałą niemieckiemu rządowi, by ten zwiększył dostęp do świadczeń socjalnych imigrantów z innych krajów Unii Europejskiej.

Informacja ta opiera się na sporządzonej dla europejskiej Trybunału Sprawiedliwości opinii związanej z toczacym się w Luksemburgu procesem wytoczonym przez mieszkajacą w BRD obywatelkę Rumunii.

Według doniesień, Komisja Europejska zakwestionowała podstawowy przepis z niemieckiego kodeksu socjalnego, który uniemożliwiał obywatelom krajów UE uzyskanie zasiłków socjalnych dla bezrobotnych, czyli tak zwanego pakietu świadczeń Hartz IV. KE uznała, że przepis ten jest niezgodny z prawem europejskim.

Krytykuje się przede wszystkim zasadnicze wykluczenie cudzoziemców, którzy przyjechali do Niemiec z innych powodów niż podjęcie pracy, z systemu pomocy socjalnej. Przepisy niemieckie przewidują zasiłki tylko dla pracowników lub osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. KE domagać się ma, aby niemiecki rząd rozpatrywał każdy przypadek indywidualnie.

Portret użytkownika cinco
 #

Dobry przykład, dlaczego Ukraińcy majac do wyboru kapitalistyczną EU i kapitalistyczna Rosję, zdecydowanie wolą tą pierwszą. A propos niedawnej dyskusji na ten temat: http://www.1917.net.pl/node/18357

 

Społeczność

Sierp i młot