Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 45 gości.

Francja: Nasilają się prześladowania Romów

francja.gif

Wg raportu Ligii Praw Człowieka oraz Europejskiego Centrum ds. Praw Romów w 2013 r. wysiedlono we Francji ok. 20 tys. Romów - dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Od stycznia do grudnia rząd zlikwidował 165 osad i wysiedlił 19 380 ludzi (w 2012 r.: 9404 ludzi).

Autorzy raportu zwracają uwagę, że odkąd do władzy doszedł nowy rząd sytuacja Romów się pogorszyła.

Wg prawa władze muszą zaoferować pomoc oraz alternatywne rozwiązania wysiedlanym Romom. Prawo mija się jednak z rzeczywistością - na 165 przypadków jedynie w 74 zaoferowano wysiedlanym schronienie, przy czym jedynie na 2-3 dni.

Portret użytkownika FELIKS ASKI
 #

Temat Romów to temat kontrowersyjny ,nie tylko we Francji ale w innych krajach gdzie mieszkają lub wyjeżdzają   aby zamieszkać . Poznałem polskich Romów  w Niemczech , zachowywali się  tak że wszyscy powinni na  nich pracować ,sami się chwalili jak to chodzili ze swoimi dziećmi po sklepach i kazali im kraść towar ze sklepów ! Żądali ode mnie i innych ludzi pieniędzy a jak odmówiłem to patrzyli na mnie z nienawiścią ! Mają całkowicie postawę roszczeniową , twierdzą że wszystko im się należy bez pracy ,uważają że inne narody powinni na nich pracować iż oni są za intyligentni aby musieli podjąć pracę !Jakiś czas temu masowo emigrowali do Kanady i tam żalili się że w byłym kraju są prześladowani i z tego powodu proszą o azyl ! Z początku Kanadyjczycy ich przyjmowali ale po jakimś czasie zorientowali się że Romowie nie chcą pracować tylko ciągle wyłudzali świadczenia socjalne  i kradli gdzie się dało! Oczywiście są jednostki u Romów że żyją normalnie ,potrafią się z asymilować w Polsce czy w innym kraju gdzie zamieszkują ale w większości to żądają wszystkiego za darmo w zamian nic nie dając ! Tak samo jest w Słowacji czy w Czechach ! Są bez kultury i strasznie niehigieniczni oraz butni i arogancy! Reasumując wcale się nie dziwię że są tak traktowani we Francji czy w innych krajach i zarazem popieram rządy tych krajów  ! FELIKS ASKI

 
Portret użytkownika tres
 #

Nie zgadzamy się z powyższym. Żaden naród nie jest gorszy od innego. Wszystko kwestia dostępu do edukacji, kultury, pracy i usług publicznych który dla społeczności romskich jest wysoce utrudniony co jest bolączką kapitalizmu, którą zlikwiduje dopiero socjalizm.
Uważałbym z formułowaniem takich rasistowskich komentarzy. Dostajesz kolejne ostrzeżenie zgodnie z podpunktem 3d za znieważanie Romów (obraźliwy charakter komentarza). Za następnym będzie BAN

 
Portret użytkownika FELIKS ASKI
 #

WSZYSTKO JEST DOZWOLONE CO NIE KRZYWDZI DRUGIEGO CZŁOWIEKA !                                          FELIKS ASKI 

 

Społeczność

rot front