Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Już ponad trzydzieści ofiar zimy

Bezdomny

Mimo iż prawdziwa zima doskwiera nam od niedawna, są już jej pierwsze ofiary. Wg Dziennika Trybuna, w styczniu tego roku na śmierć zamarzło już trzydzieści cztery osoby, przy czym liczba ta, oczywiście, może się jeszcze zwiększyć. Trudno też określić, o ilu podobnych wypadkach nie wiemy. Większość z ofiar mrozu to osoby bezdomne, przeganiane przez policję i straż miejską z dworców i komunikacji miejskiej. Wiele z tych osób czuje się na tyle wykluczonych, że nie zamierza korzystać z pomocy noclegowni, gdzie i tak brakuje miejsc. Liczba bezdomnych z roku na rok się zwiększa, toteż należy oczekiwać, że zimy będą zbierać coraz to krwawsze żniwo. Oto skutki kapitalizmu!

Portret użytkownika cinco
 #

Prypomnijmy dane na ten temat sprzed 2 lat - w wyniku wyziębienia zmarło wtedy 96 osób, a to i tak stan na początek lutego. >> http://www.1917.net.pl/node/7626

Z kolei w zeszłym roku (gdy zima trwwła do kwietnia) zginęło aż 268 osób. >> http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/268-ofiar-tegoroczn...

Jeszcze 20 lat temu zjawisko bezdomności - i problem śmierci z wyziębienia z tego powodu - praktycznie nie istniały. Ale dajmy dla porównania liczbę ofiar stanu wojennego (według danych IPN >> http://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_wojenny_w_Polsce_1981-1983 ), na które tak lubią powoływać się kolejne kapitalistyczne rządy i narodowcy. W ciągu 2 lat stanu wojennego zginęło 56 osób (według danych sejmowej komisji śledczej - 91).

Nietrudno policzyć, że rok rocznie w wyniku funkcjonowania systemu kapitalistycznego ginie o wiele wiecej osób niż wtedy (w ciagu 2 lat; podczas stanu wyjątkowego - zaznaczmy) - a to i tak licząc jedynie ofiary wyziębienia.

 
Portret użytkownika Siudut
 #

A ile osób zmarło w wyniku zaczadzenia tlenkiem węgla - to też trzeba zaliczyć na poczet ofiar zimy i kapitalizmu bo się dogrzewają czym popadnie i takie są rezultaty.

 

Społeczność

Obama rev