Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Prawo i Sprawiedliwość walczy z wolnością słowa i poglądów

pis2.gif

Od kilku miesięcy Prawo i Sprawiedliwość próbuje zdelegalizować Komunistyczną Partię Polski. Bezskutecznie, więc posłowie PiS-u chcą zaostrzyć przepisy.

Wniosek do prokuratury ws. zdelegalizowania Komunistycznej Partii Polski złożył poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki. Prokuratura postępowanie umorzyła, bo prawo nie zabrania propagowania komunizmu. KPP korzysta z wolności poglądów i względnej wolności słowa w Polsce.

Poseł Bartosz Kownacki i jego partyjni towarzysze zapowiadają prace nad zaostrzeniem przepisów. Według ich pomysłu czynem zabronionym byłoby… propagowanie komunizmu.

Podobne prace odbywały się w poprzedniej kadencji Sejmu RP, ale skończyło się na wprowadzeniu zakazu propagowania symboliki komunistycznej. Zakaz ten oczywiście łamał wolność słowa w Polsce i został uchylony przez Trybunał Konstytucyjny.

Posłom PiS-u proponujemy uzupełnić wiedzę i dowiedzieć się, czym jest komunizm. Bartosz Kownacki na antenie TVP stwierdził, że nie zna kraju odwołującego się do komunizmu, który nie był totalitarny, czyli sam przyznaje, że wiedzę na ten temat małą, bo takie kraje istniały.

A może czas, by zdelegalizować propagowanie kapitalizmu? W końcu w części krajów kapitalistycznych też istniały dyktatury i totalitarne praktyki.

Portret użytkownika Bonpo
 #

Faktycznie  ;  myśl  jest  przednia .Potrzeba  tylko  solidnych  prawników  tudzież  ludzi  dobrze  znających  prawo ; i   jednemu    wariatowi    oraz  jego   kolegom ,  można  by  w  końcu   pokazać  ,  że   cierpliwość   ludzi  WR  ;  DOBIEGŁA  KOŃCA .

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Sierp i młot