Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Katowice: WZZ "Sierpień 80" za bezpłatną komunikacją miejską

Międzynarodowy dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej Katowice 28 lutego 2014

W piątek 28 lutego Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" zorganizował akcję na rzecz wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej. W pikiecie uczestniczyli także przedstawiciele Polskiej Partii Pracy oraz Ruchu Młodych - młodzieżówki Twojego Ruchu.
W akcji uczestniczyli także posłowie Twojego Ruchu -Witold Klepacz i Jerzy Borkowski. Podczas akcji rozdawano mieszkańcom bilety i złożono petycję do prezydenta miasta.
Pod koniec 2012 roku, kiedy wystartowała kampania WZZ "Sierpień 80" na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej - obowiązywała ona w dwóch miastach w Polsce - w Ząbkach i Nysie. W trakcie jej trwania pomysł ten wprowadziło 9 kolejnych miast, a kolejne 4 planują to zrobić.
 
Jak przyznają przedstawiciele WZZ "Sierpień 80":
 
W 2012 r., gdy  startowaliśmy z kampanią, na nasze akcje nie przychodzili żadni dziennikarze. Stukali się w czoło, mówiąc że to, co forsujemy jest nierealne. Dziś media mocno interesują się promowaną przez nas kampanią. Ba, popierają ją pasażerowie, co było widać i słychać w poniedziałkowe południe w Katowicach. Ludzie bili nam brawo. Słyszeli przecież, że w maju będzie można za darmo przemieszać się po Żorach (woj. śląskie). Dlaczego by tak miało nie być w Katowicach?


Nierealne? Latanie kiedyś też było nierealne. To przeszłość. Teraz latanie staje się coraz bardziej powszechne, czego dowodem jest pewien europoseł rządzącej PO (Partii Obciachu), co to po alkoholu wszczął awanturę na jednym z niemieckich lotnisk. Tu koniecznie trzeba dodać, że takie politycznie lenie jak on mają darmową nie tylko komunikację miejską, ale i kolejową, samolotową, a nawet za pieniądze podatników wożą się taksówkami i tankują prywatne samochody. Równi i równiejsi? Ot, Polska właśnie...
 

Społeczność

dzierżyński