Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Kirigstan: Nawet 15 lat więzienia za strajki

flagge-kirgistan.gif

Według niedawno zgłoszonych poprawek do kodeksu karnego ​​dyrektorzy i pracownicy strategicznie ważnych przedsiębiorstw mogą trafić do więzienia na okres nawet 15 lat w przypadku zakłóceń lub przerw w produkcji.

Pod koniec lutego 2014 projekt nowelizacji kodeksu karnego został przedłożony parlamentowi Republiki Kirgistanu, zgodnie z którym "akty zaniechania przez głowę lub pracowników przedsiębiorstw o znaczeniu strategicznym, które spowodują zatrzymanie produkcji na ogólnym lub dotyczącym poszczególnych jednostek zakładu poziomie strukturalnym podlegają karze pozbawienia wolności od 8 do 12 lat. sam czyn, który spowodował obrażenia na dużą skalę lub stał się przyczyną nieodwracalnej szkody dla środowiska ekologicznego kraju, podlega karze pozbawienia wolności na 10 do 15 lat ".

Jeśli ustawa ta wejdzie w życie, będzie skutkowała nie tylko wobec kierownictwa danego przedsiebiorstwa, ale także wobec kadr pracowniczych. W rezultacie pracownicy z szerokiej gamy przedsiębiorstw określonych przez rząd jako strategiczne zostaną pozbawieni prawa do strajku - jako środka walki stosowanego w celu ochrony ich praw.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

che rebel