Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Młodzież sie budzi

Poziom zainteresowania polityką wśród młodzieży jest najniższy z dotychczas notowanych. Blisko trzy czwarte uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych (72 proc.) nie potrafi sprecyzować swoich poglądów politycznych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Wśród uczniów powszechne (92 proc. wskazań) jest przekonanie, że politycy - niezależnie od deklaracji - dbają jedynie o swoje kariery, a partie nie biorą pod uwagę opinii obywateli, zabiegając jedynie o zdobycie jak największej liczby głosów w wyborach (84 proc.).

Odsetek mających problem z określeniem swoich poglądów na skali lewica-prawica jest najwyższy spośród dotychczas notowanych (od 2010 r. - wzrost o 8 pkt proc.).

Jest to z jednej strony pocieszające, z drugiej przerażające. Cieszy fakt, że młodzi nie dali się omamić solidarnościową propagandą na temat polskiej demokracji, jest to szansa dla ruchów z poza głównego nurtu parlamentarnego na zyskanie sobie w oczach młodych poprzez reprezentowanie alternatywy. Przeraża jednak fakt, że coraz mniej osób jest w stanie doprecyzować swoje poglądy polityczne, co stwarza ryzyko bierności w życiu publicznym.

Autor wiadomości: matib1

Społeczność

future2