Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Opiekunowie osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie

Niepełnosprawność

Działacze społeczni, będący jednocześnie rodzicami i opiekunami niepełnosprawnych dzieci, rozpoczęli wczoraj strajk okupacyjny w Sejmie. Protestują przeciwko żałośnie i haniebnie niskim stawkom świadczeń, wynoszącym zaledwie kilkaset złotych i przysługującym tylko tym rodzicom, którzy dla opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem zrezygnowali z pracy. Świadczenia te nie pozwalają się utrzymać, nie mówiąc już o zapewnieniu podopiecznemu godziwych warunków życia. Koalicja rządowa cały czas zapowiada zwiększenie pomocy dla tych ludzi, niemniej na obietnicach się kończy. Normalne w kapitalistycznej Polsce. 

Portret użytkownika Bonpo
 #

Ekstermiczne działania wobec osób  nie tylko niepełnosprawnych i ich opiekunów lecz  społecznego balastu
dla którego nie ma miejsca w kapitalistycznym lupanarze , rozpoczęły się 25 lat temu .
Najpierw ,, zajęto się ,, bezpłatnymi wczasami dla pracowników i ich rodzin oraz koloniami i obozami wypoczynkowymi dla dzieci , które zastąpił osiedlowy trzepak .
Natomiast dzieci mieszkające na wsi lub w małych miasteczkach , ,,wakacje ,, spędzają na przydomowym
podwórku .Jeśli rodziców stać materialnie ; w ramach atrakcji dzieci wyjeżdżają do dziadków.
Oto , co oferuje dzieciom , szczególnie rodziców żyjących z głodowej jałmużny , wspaniały kapitalizm.
Kolejnym posunięciem sejmowych ,, prorodzinnych ,, samarytan , jest pozbycie się osób niepełnosprawnych  lub już  bezużytecznych na których plecach już nie można się wozić i ich okradać .
Są to wszelkie haniebne działania bogów kapitalizmu , by tych ludzi wypchnąć na społeczny śmietnik i najlepiej , by nie zaśmiecali swym istnieniem , kapitalistycznej idylli.
Zresztą pan Korwin  Mikke nie bawi się w eufemizmy i wali prosto z mostu ; jesteś kaleką ? , jesteś bez dachu nad głową ? , więc wypad ',, do piachu ,, !

 

Społeczność

jednolity front