Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Lewicowa demokracja po SLD-owsku, czyli dwaj smutni w garniturach kontra Władza Rad + film

ochroniarze_transparent.png

Pochód SLD i OPZZ, w którym z megafonów rozlega się wezwanie do budowy „demokratycznego socjalizmu” i „budowy socjalistycznej Europy” krzepi serca. Niestety, komunistyczne transparenty znów przeszkadzały organizatorom.
 
Pochód SLD i OPZZ, w którym z megafonów rozlega się wezwanie do budowy „demokratycznego socjalizmu” i „budowy socjalistycznej Europy” krzepi serca. Pozdrawiamy tym samym wszystkich uczestniczących w nim robotników oraz uczciwych ludzi lewicy, wszystkich komunistów, socjalistów i socjaldemokratów, którzy godnie uczcili święto świata pracy. Dziękujemy im wszystkim za wznowienie tradycji upamiętniającej ofiarę amerykańskich robotników, domagających się 8-godzinnego i zamordowanych za to przez policję.
 
Wierni naszemu przekonaniu, że święto 1 maja, wszystkie nurty polskiej lewicy powinny obchodzić wspólnie (na spory i polemiki mamy wszystkie pozostałe dni roku) przedstawiciele redakcji portalu „Władza Rad” uczestniczyli w pochodzie organizowanym przez OPZZ i SLD.
 
Zgodnie z nową, świecką tradycją ustanowioną przez organizatorów, również w tym roku pojawili się ochroniarze z nakazem zwinięcia naszych transparentów. Zachodzimy w głowę, jakie były motywy tej decyzji, bo chyba nie antykomunizm, ani tym bardziej lęk przed brunatnym donosicielem, Marcinem Mastalerkiem z partii PiS. Leszek Miller dowiódł, że nie pęka przed faszystami. O zoologiczny antykomunizm też go nie posądzamy. Wszak na zakończenie wiecu odegrano komunistyczny hymn – Międzynarodówkę, po czym na telebimie wyświetlono w dużym zbliżeniu, te same transparenty, które wcześniej nakazano zwinąć, tym razem jako ozdobę pochodu z 2012 r.
 
W tej absurdalnej sytuacji, zdecydowaliśmy się przeprowadzić krótką sondę uliczną i zapytaliśmy uczestników pochodu o opinie na temat symboli komunistycznych (patrz film). Może te  głosy skłonią organizatorów do przemyśleń. 

Kiedy nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać, my wolimy się śmiać. W zeszłym roku organizatorzy przysłali z nakazem zwinięcia transparentów jednego łachmaniarza, w brudnej kamizelce z napisem OCHRONA ZUBRZYCKI. Człeczyna lichy, że aż żal było bić. W domu pewnie bieda a w robocie wyzysk i głodowa stawka za godzinę. Kazali, to przyczłapał. W tym roku przyszło dwóch, na dodatek elegancko ubranych - w garniturach i okularach przeciwsłonecznych! Prawie jak amerykańscy chłopcy z secret service. Na tej podstawie można śmiało stwierdzić, że w relacjach z organizatorami mamy znaczący postęp – zarówno ilościowy, jak i jakościowy!
 
Zobacz film: Lewicowa demokracja po SLD-owsku, czyli  dwaj smutni w garniturach kontra Władza Rad

See video
Portret użytkownika Siudut
 #

Jeśli ktoś namiętnie wierzy że SLD propaguje totalitaryzm to niech sobie w tym trwa. Za dużo sił i środków kosztuje wyprowadzanie go z błędu. Tego się jeszcze powinni organizatorzy marszu nauczyć i będzie szło ku lepszemu na polskiej lewicy. Zubrzycki wysłał dwóch ochroniarzy ale wy też Władzo Rad powinniście powiększać w postępie geometrycznym ilość swoich afiszy.

 
Portret użytkownika tres
 #

O tym ile będzie transparentów WR na pochodzie 1 maja 2015 decydować będzie  postawa naszych sympatyków. Serdecznie dziękujemy im za udział w tegorocznym pochodzie i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w większym gronie.
 
Całkiem możliwe, że w przyszłym roku organizatorzy pójdą po rozum do głowy i nie wyślą Zubrzyckiego przeciwko transparentowi WR. To dość kosztowna impreza, a w tym roku media głównego nurtu podległe burżuazji i burżuazyjni politykierzy od Palikota przez Tuska po Kaczora wolą podniecać się banderowcami i budować jedność narodu na wojennej histerii niż prowadzić dyskurs w sprawach społecznych jak to było np. 2 lata temu gdy trwała zażarta debata na temat wieku emerytalnego.
Nawet kampania wyborcza przebiega tak, jakby jej nie było, przez dominację tematów ukraińskich.
To powoduje że zaangażowanie SLD w kampanie wyborczą i program społeczny tej partii (godzinowa płaca minimalna, wycofanie 67 i ograniczenie zarobków menedżerów) pozostają relatywnie słabo zauważone w obliczu histerii jaśniepańskiej prawicy. A Millerowi ewidentnie zależy, żeby SLD prezentowało się jako lewica społeczna. Stąd też prominentny gość i hasła o "demokratycznym socjalizmie" i "Socjalistycznej Europie"
 
 
Mam wrażenie że liderzy SLD liczyli na większe przebicie w głównych mediach. Być może będą mieli to w przyszłym roku jeśli pozwolą, żeby transparenty WR przeszły do końca. O ile tylko zechcą mieć jaja i wziąć na klatę tłumaczenie się z obecności komunistycznej symboliki przed brunatną hołotą i faszystowskimi kapusiami. Tak jak pokazali że potrafią robić to 2 lata temu.

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

Pytanie  do  rozmówcy ;  na  czym  według  Ciebie  polega  lub  inaczej ; jaka  jest  zawartość   lewicy  w   lewicy  spod  znaku   pseudolewicowego  tworu  SLD  ? ,  notabene od  lat  i  skutecznie  blokującym  dostęp  do  zaistnienia  na  scenie  politycznej  formacji  prawdziwie  ,  ideowo  lewicowych  o   komunistycznych  antystalinowskich  nie  wspominając  bowiem   ich   byt  jest  utopią   i  niechybnie  wywołałby   kilkudniowe  rozruchy lub  wojnę  domową ;  w  wykonaniu   szwadronów  sterydowych   patriotów  i  ich   akolitów  wszelkiego  prawicowego   autoramentu .
Panu  Millerowi  i   kolegom  po  fachu  po  prostu  nie  ufam .Jest  to  dla  mnie  jedynie  sprytny  ,   szalenie  inteligentny  gracz  w  sposób  mistrzowski  operujący  demagogią .
Wypucha  z   veto  przeciwko  kuriozum   + 67 , kolejny  błyskotliwy populistyczny  chwyt  czy  szczere i  wiarygodne  posunięcie ?
Fachowo  ;  nazywano   to  niegdyś  oportunizmem  ,  reformizmem , socjalszownizmem  zaś  ich  przedstawicieli  ;  wprost  i  dosadnie  -  fagasami , lokajami  tudzież  sługusami  burżuazji .
Co  mają  oznaczać   cykliczne  szykana  ze  strony " bidnego  najmity " lub  dwóch  smutnych  panów    w  stosunku  do  wizerunku  Władzy  Rad  ?
Kto  za  tym  stoi ?  "  lewicowi " obrońcy  uściśnionych  czy  może   chłopaki  marzący  o   posyłaniu  " czerwonych    na   pohybel  i  do  gazu " ?
Czy   falangom  bogobojnych    herkulesów   ,  kasuje się   pełne  patriotyzmu  treści  na  ich   licznych  przenośnych " banerach " ?
Czy   opluwa   się i  ujada  na   nich od  lat   -   w  tv  ,  w  radio  i w  prasie ? . NIE  MA  TAKIEJ  OPCJI ,  ponieważ   kapitalizm   jest  cudowny ,  wspaniały i  stanowi  nietykalną   Arkadię .
Od  kilku  dni  bombardują  mój  wzrok , odpicowane i komputerowo modyfikowaneobłudne, znane mi    od  lat  fizjonomie kandydujące do niezwykle obfitego  brukselskiego żłobu .Już nie dam się nabrać na ten demagogiczny od  zawsze , bełkot .Na te mrzonki i bzdury jakie regularnie serwują mięsuwyborczemu , zbawcy wszelkiej maści . Merkantylne  indywidua   , prawiące    niezmiennie  te swoje historyjki nigdy nie wprowadzane w czyn .Przez wiele lat nie brałem udziału w tej cyklicznej farsie .Czas najwyższy na powrót do właściwej postawy .Jestem zniesmaczony nie tylko tym , kto  i  w  jakim  celu   kurczowo trzyma się od lat żłobu , dbając wyłącznie o siebiei własne podwórko lecz faktem , iż polityka była jest i będzie mistrzostwem Świata pustosłowia i kłamstwa.Nawet  uważająca się za przedstawicielkę tzw.  lewicy  p.Senyszyn , lewicy,  która notabene  od lat tworzy  z klerem wyjątkowo zgodnie żyjące małżeństwo , prawi  obłudne androny o supremacji kleru , biedzie i wykluczeniu ; posiadając na swymbankowym koncie , kwotę zapewniającą dostatnie  życie do końca swych dni.
Dziwne ,  wszak  nie  każdy  jest  " niezaradnym  życiowo  nieudacznikiem  i idiotą  bez   głowy  do  interesów  "  a  szuka  ratunku   na  brytyjskim   zmywaku .
Koryfeusze  " lewicy " i  nie  tylko :
Takich  "  nieudaczników "   z   stacją   docelową  -  ZMYWAK ;  jest  w  Polsce  tysiące .
Pomożecie  tym  "  niezaradnym  życiowo  durniom "  czy   zamkniecie  się  w   swoich  luksusowych  apartamentach   mając  ów  "  gmin "  w  głębokim poważaniu ?
Ani Ty ani ja jako obywatele tego obskuranckiego lupanaru w sercu Europy , nie interesujemy w najmniejszym stopniu tego   towarzycha ,zmieniającego  swe konstelacje i barwy klubowe w zależności od tego , gdzie więcej płacą i gdzie można dorobić przekrętami. ,,Potrzebni ,, im  jesteśmy  wyłącznie przed ich igrzyskami i mistrzostwami Świata w pustosłowiu  i  w  festynach   krasomówców - bajarzy .Właśnie zbliża się kolejny , lecz na szczęście już bez mojego udziału bowiem dla  nich   po  prostu   nie  istnieję .
 

 
Portret użytkownika tres
 #

[Pytanie  do  rozmówcy ;  na  czym  według  Ciebie  polega  lub  inaczej ; jaka  jest  zawartość   lewicy  w   lewicy  spod  znaku   pseudolewicowego  tworu  SLD  ?]
 
Na tym, że SLD wraz z OPZZ od trzech lat organizuje wielotysięczne pochody pierwszomajowe, w których uczestniczą także związkowcy. Na tym, że SLD broni dziedzictwa polskiego ruchu robotniczego, przywracając w przestrzeń publiczną popiersie Ludwika Waryńskiego (http://www.1917.net.pl/node/18616). A także na postulatach wycofania ustawy 67, ograniczenia zarobków menedżerów, podwyższenia najniższych emerytur o 200 zł i wprowadzenia minimalnej płacy godzinowej.
 
Odbudowa Święta Pracy w naszym kraju po jego praktycznej likwidacji przez tchórzy chylących czoło przed papieską hucpą i Chwiejnego Olka-kumpla Nazarbajewa organizującego pikniki dla biznesu na miejsce robotniczych demonstracji.
 
[Co  mają  oznaczać   cykliczne  szykana  ze  strony " bidnego  najmity " lub  dwóch  smutnych  panów    w  stosunku  do  wizerunku  Władzy  Rad  ? Kto  za  tym  stoi ?  "  lewicowi " obrońcy  uściśnionych  czy  może   chłopaki  marzący  o   posyłaniu  " czerwonych    na   pohybel  i  do  gazu " ?]
 
To że mimo wszystko w tej partii, która zmierza na lewo istnieją czarne owce którym bliżej do stosowania ubeckich metod niż do obrony społecznych zdobyczy Polski Ludowej. Zajadła, zoologiczna reakcja brunatnych radykałów i pisowskich karierowiczy jaka miała miejsce dwa lata temu namieszała też nieco paru uczciwym osobom w głowach i niektórzy pomyśleli wręcz, że jesteśmy prawicowymi prowokatorami.

 
Portret użytkownika cuatro
 #

[Panu  Millerowi  i   kolegom  po  fachu  po  prostu  nie  ufam .Jest  to  dla  mnie  jedynie  sprytny  ,   szalenie  inteligentny  gracz  w  sposób  mistrzowski  operujący  demagogią .]
 
Ale są tacy, którzy mu i jego kolegom ufają - i trzeba do nich dotrzeć.
 
[Fachowo  ;  nazywano   to  niegdyś  oportunizmem  ,  reformizmem , socjalszownizmem  zaś  ich  przedstawicieli  ;  wprost  i  dosadnie  -  fagasami , lokajami  tudzież  sługusami  burżuazji .]
 
Lenin określił socjaldemokrację jako "burżuazyjną partię w ruchu robotniczym" - służy burżuazji i chce zachowania kapitalizmu, ale z drugiej strony musi uwzględniać i realizować żądania klasy robotniczej. Oczywiście oznacza to, że w sposób nieunikniony socjaldemokracja będzie meandrować, kręcić, nie wywiązywać się ze wszystkich swoich obietnic politycznych etc.
 
I na tym właśnie należy grać.

 

Społeczność

BLOOD