Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Zachodniopomorskie: Spór zbiorowy w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia - stoczniowcy walczą o przemysł na Pomorzu Zachodnim

Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Szczecinie

Jak podaje portal Wirtualny Nowy Przemysł, związkowcy z Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia oflagowali zakłady w Szczecinie i Świnoujścii weszli w spór zbiorowy z pracodawcą. Związkowcy sprzeciwiają się planowanemu w ramach "restrukturyzacji" outsourcingu.

Zarząd spółki nie chce rozmawiać z pracownikami. Jak pisze na swojej stronie internetowej "Kurier Szczeciński", Lesław Hnat, prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, zaapelował do polityków, by nie wykorzystywali tematu stoczni w gorącym okresie przedwyborczym"

Jak stwierdził Jerzy Gerth z "Solidarnośći 80", który pracuje w zakładzie od 43 lat

Odnosimy wrażenie, że wydzielenie poza stocznię jej strategicznego ogniwa to przemyślany sabotaż, prowadzący do likwidacji obu zakładów"
W marcu br. związkowcy z Gryfii wysłali list do premiera Donalda Tuska, celem poinformowania rządu o swoich obawach związanych z restrukturyzacją zakładu. Związkowcy boją się, żę restrukturyzacja będzie wstępem do likwidacji stoczni, która w 2013 roku przyniosła ponad milion złotych zysku. Jak napisali związkowcy w swoim liście do premiera:

Zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie w walce o byt i przyszłość naszej firmy, o ile takowa w ogóle jest brana pod uwagę, bo wszystkie poczynania zarządu wskazują na to, że w województwie zachodniopomorskim ma być "trzcina i marina", a nie przemysł, a tym bardziej Stocznie

Społeczność

jednolity front