Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Kandydaci do PE odpowiadają na pytania WR: Joanna Senyszyn

Joanna Senyszyn - kandydatka nr 1 z listy SLD w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Europarlamentu 2014

W związku z zbliżającymi się wyborami do PE, rozesłaliśmy do lewicowych kandydatów ankietę z następującymi pytaniami:
 
1) Czy czuje się Pan/-i reprezentantem ludzi pracy jako kandydat z lewicowej listy?
 
2)Czy poparłby/-aby Pan/-i dążenie do wprowadzenia ogólnoeuropejskiej płacy minimalnej?
 
3) W Unii Europejskiej jest 27 milionów bezrobotnych i liczba ta ciągle rośnie, co powoduje rozszerzanie się obszarów ubóstwa. Czy poparłby/-aby Pan/-i wprowadzenie ogólnoeuropejskich przepisów prawa pracy ustalających 30-godzinny tydzień pracy. Czy zgadza się Pan/-i z tym, że skrócenie tygodnia roboczego poprawiłoby sytuację ludzi pracy, likwidując bezrobocie?
 
4) Wg Fundacji im. Friedricha Eberta w krajach "starej piętnastki" co czwarty pracownik należy do związku zawodowego, a w Polsce co ósmy. Fundacja w raporcie z 2009 r. stwierdziła również, że Polska należy do 3 państw unijnych, w których najtrudniej założyć związek zawodowy. Czy uważa Pan/-i, że należy zmienić ustawodawstwo, które utrudnia pracownikom zrzeszanie się w związkach zawodowych? Jaki jest Pana/-i pogląd na ich rolę w gospodarce?
 
5) Czy poparłby/-aby Pan/-i postulat nacjonalizacji strategicznych sektorów gospodarki celem zwiększenia kontroli społeczeństwa nad dochodem narodowym?
 
Oto odpowiedź nadesłana przez Joannę Senyszyn - nr 1 SLD-UP w okręgu wyborczym nr 10 (małopolsko-świętokrzyskie):
_______________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,
Dziękuje za pytania. Poniżej moje odpowiedzi:


1) Czy czuje się Pani reprezentantką ludzi pracy jako kandydat z lewicowej listy?
- TAK
 
2)Czy poparłaby Pani dążenie do wprowadzenia ogólnoeuropejskiej płacy minimalnej?
- TAK, popieram. Wprowadzenie w całej Europie godziwego minimalnego wynagrodzenia ustanowionego na mocy prawa lub za pomocą porozumień zbiorowych stanowi również główny postulat europejskiej lewicy.


3) W Unii Europejskiej jest 27 milionów bezrobotnych i liczba ta ciągle rośnie, co powoduje rozszerzanie się obszarów ubóstwa. Czy poparłaby Pani wprowadzenie ogólnoeuropejskich przepisów prawa pracy ustalających 30-godzinny tydzień pracy. Czy zgadza się Pani z tym, że skrócenie tygodnia roboczego poprawiłoby sytuację ludzi pracy, likwidując bezrobocie?

– TAK, pomysły zrewidowania 40-godzinnego tygodnia pracy pojawiały się już. Oczywiście wiele zależy od branży, organizacji pracy, czy zarządzania.


4) Wg Fundacji im. Friedricha Eberta w krajach "starej piętnastki" co czwarty pracownik należy do związku zawodowego, a w Polsce co ósmy. Fundacja w raporcie z 2009 r. stwierdziła również, że Polska należy do 3 państw unijnych, w których najtrudniej założyć związek zawodowy. Czy uważa Pani, że należy zmienić ustawodawstwo, które utrudnia pracownikom zrzeszanie się w związkach zawodowych? Jaki jest Pani pogląd na ich rolę w gospodarce?

– TAK. Opowiadam się za większą rolą i za przestrzeganiem praw związków zawodowych.
 
5) Czy poparłaby Pani postulat nacjonalizacji strategicznych sektorów gospodarki celem zwiększenia kontroli społeczeństwa nad dochodem narodowym?
– TAK.
 
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Senyszyn

Portret użytkownika Siudut
 #

Jedynka w małopolsce. Ma mój głos.

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

Mojego  poparcia  nie  zdobędzie  ani  pani  ani  populistyczna , pseudolewicowa  formacja  jaką  pani  reprezentuje .
Czy  mam  działać  na  zasadzie  jak  rzekł  był  " klasyk "  , wyboru między "dżumą a  cholerą " ?  czyli   tradycyjnie  i jak  zwykle  postawiony  przed  brakiem  wyboru  .
Argumentacja    tzw. krytycznego  poparcia  dla  SLD  przypomina  mi   działania  neoliberałów  od lat  jadących na  koniku  na  straszeia    " betonem " a  la  PiS  i   pochodnymi  .
I  tym  mam  się  cieszyć ? ,  to  ma  być   mój  wybór  ? , wybór  kogo i  czego ?
Partykularnych  interesów  i   starej  dobrej  znajomej  -  demagogii ?
Nie  lecę   na  to .Jestem  kaleką i  brakuje  mi  na  lekarstwa .
Czy okoliczność ta  ma  znaczenie dla  obiecujących  rozmaite Arkadie ?
Nie  sądzę bowiem  ani  dla  pana  Mikke , który  wysłałby  mnie  do  gazu ani  dla  pani  ;  jest  to  bez  znaczenia .
"Krytyczne poparcie "  czyli  w  braku  laku .... Tym  razem  tego  laku  nie  zastąpi  najlepszy  kit .
Zatem   czekam   na   reprezentantów   moich  poglądów .Może   doczekam ....

 
Portret użytkownika uno
 #

Nieobecni nie mają racji. Politykę społeczną UE będą kształtować formacje parlamentarne. Nie ma w Polsce listy komunistycznej, a absencja wyborcza to oddawanie pola prawicy. Lepsza jakakolwiek lewica - nawet mocno ułomna - blokująca w UE prawackie szaleństwo, niż żadna.
 
A jak będziesz jeszcze wypłakiwał się na forum, jak to cię prawactwo krakowkie dręczy i dupę porządnym komunistom zawracał, to dostaniesz solidnego, bolszewickiego bana i będzie spokój.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001