Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

"Brunatne trzęsienie ziemi" - wielki sukces eurosceptycznych i skrajnie prawicowych partii w eurowyborach. SYRIZA triumfuje w Grecji

Wyniki wyborow do Europarlamentu 25 maja 2014

Jak stwierdził portal BBC News komentując wstępne wyniki wyborów do europarlamentu, mamy do czynienia z "Eurosceptycznym trzęsieniem ziemi". W dwóch 60-milionowych krajach starej UE - Francji i Wielkiej Brytanii w eurowyborach zwyciężyły partie skrajnie prawicowe
Wedle wstępnych sondaży wybory do Europarlamentu z 29% wynikiem wygrywa Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa UKIP. UKIP to partia antyimigrancka, monarchistyczna i antyeuropejska, domagająca się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 
We Francji zwycięzcą eurowyborów został prowadzony przez dynastię Le Pen faszystowski Front Narodowy z wynikiem 25% podczas gdy UMP zdobyła 21% a socjaliści zaledwie 14%.
 
W Niemczech natomiast polityczny układ sił nie uległ zmianie - wybory wygrała CDU/CSU 35%  przez SPD 27%. Nową siłą jaka weszła do europarlamentu z wynikiem 6% jest umiarkowanie eurosceptyczna Alternatywa Dla Niemiec
 
W Austrii skrajnie prawicowa partia FPÖ zdobyła 20% głosów.
 
W Grecji wybory wygrała marksistowska SYRIZA z wynikiem 26%. Na drugim miejscu jest centroprawicowa Nowa Demokracja z wynikiem 23%. Na trzecim miejscu jest faszystowski Złoty Świt z wynikiem 9%.
 
Chociaż ilość posłów w skrajnie prawicowej, eurosceptycznej grupie Europa Wolności i Demokracji nie wzrosła, to skrajna prawica wzrośnie w siłę po tych wyborach, ponieważ znaczna część posłów o antyeuropejskich i skrajnie prawicowych poglądach pozostaje niezrzeszona.
 
Grupa GUE-NGL zrzeszająca radykalną lewicę i komunistów dzięki sukcesowi SYRIZY i hiszpańskiej Izquierda Unida która z wynikiem 9.7%  stała się po Partii Ludowej i PSOE trzecią siłą Hiszpanii, zyska 12 mandatów..
 
Jak stwierdził lider UKIP NIgel Farage Dziś wieczorem kończy się czas nieuniknionej integracji Europy . Lider europejskich socjalistów Martin Schulz stwierdził że to zły dzień dla Europy kiedy partia o rasistowskim, ksenofobicznym i antysemickim programie zdobywa 25% głosów.

Portret użytkownika tres
 #

Te wyniki mówią same za siebie i pokazują, że bojkot wyborów w żadnym wypadku nie jest rozwiązaniem. W tej sytuacji jak w najważniejszych państwach UE zwyciężają faszyści, bojkot nie jest niczym innym jak wysługiwaniem się faszystom. Szkoda tylko że faszyści nie są z natury wdzięczni i dla nich jedyny dobry czerwony to martwy czerwony.

 

Społeczność

Pokój i ziemia