Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Projekt ulgowego traktowania przedsiębiorców - czyli liberalizm Twojego Ruchu

TR.jpg

Twój Ruch wniósł projekt ustawy mającej na celu ułatwienie działalności przedsiębiorcom. Ustawa ma wprowadzić 90 dni dla przedsiębiorców przez które będą traktowani wyjątkowo ulgowo przez przepisy podatkowe i kodeks pracy. Wniosek o odrzucenie ustawy TR poparło 142 posłów, odrzuciło 241 a 3 się wstrzymało.
 
Według projektu Twojego Ruchu przedsiębiorca miałby mieć uproszczoną procedurę rejestracji firmy  i przez 90 dni nie musiałby płacić podatku dochodowego oraz składek emerytalnych, rentowych czy chorobowych. Po upływie „okresu próbnego” przedsiębiorca niezależnie od tego czy będzie kontynuował swoją działalność czy nie, nie będzie musiał uregulować podatków z tego okresu.
 
Jedynym ograniczeniem jest to, że firma objęta ustawą nie może mieć większych zysków niż 10 tysięcy miesięcznie. Po upływie 3 miesięcy działalności firmy na próbę ma ona również prawo do płacenia ZUS’u po korzystnych dla niej stawkach.
 
wiadomość autorstwa tow. Matiba

Portret użytkownika tres
 #

Wydawać się może że drobni burżuje także są ofiarami systemu, patrząc ile drobnych firm pada i patrząc na jęki poszkodowanych drobnych przedsiębiorców. To jest jednak ślepa, brunatna uliczka, a jakiekolwiek wspieranie drobnych burżujów jest tak naprawdę działaniem przeciwko interesowi klasowemu klasy robotniczej - jak pokazują chociażby te statystyki.
 
http://1917.net.pl/node/18939
 
Pokazuje to, jakim szambem jest towarzystwo Palikota i w jakie bagno wpadła ta część naiwnej lewicy która zdecydowała się go wesprzeć i ogłosiła go swoim mesjaszem, a nawet wstąpić do jego partii w świetle reflektorów.
 
Palikota z Korwinem-Mikke łączy nie tylko narkotykowa pasja ale przede wszystkim stawianie na drobnych burżujów jako bazę społeczną swojego elektoratu. Co prawda sukces Korwina z 25 maja podobnie jak sukces Palikota z 7 października 2011 stał się także w znacznej części za sprawą amorficznego klasowo, nieświadomego "elektoratu protestu" szukającego kogoś który "przyjdzie i zrobi porządek". Ale takie podejście doskonale wpisuje się w klasową optykę drobnomieszczaństwa i drobnych burżujów, pauperyzowanych przez kryzys, którym logika zysku nakazuje zatrudniać pracowników na umowy o dzieło po kilka złotych za godzinę. Drobny burżuj widzi że sam pod względem zarobków czasami stoi niżej niż  nawet podrzędny specjalista IT zarabiający 7 tysięcy brutto, inżynier czy nwet wysoko wykwalifikowany robotnik z 30-letnim stażem pracy w KGHM, co powoduje u niego frustrację, bo przecież z pucybuta miał stać się milionerem a jest takim pariasem boso ale w ostrogach i jedyne co może to wyciskać siódme poty z garstki swoich pracowników. 
 
Wedle optyki drobnego burżua ,winien jest brak wolnego rynku, zbyt niski wiek emerytalny, ciemiężenie homoseksualistów i ciemnogród (wersja palikociarska), eurosocjalizm, Unia Europejska, kobiety i  związki zawodowe (wersja korwinowska) czy też żydokomuna, masoneria i cykliści w bardziej brunatnych odmianach. Wobec słabości ruchu robotniczego i prorobotniczej lewicy to właśnie ruchu o drobnomieszczańskiej bazie społecznej wysuwają się teraz w Europie na pierwszy plan - Front Narodowy, UKIP, posthaiderowska FPOe, Złoty Świt, Alternatywa dla Niemiec,  Kongres Nowej Prawicy. Wszystkie te ruchy są śmiertelnie wrogie klasie robotniczej i ruchowi robotniczemu.
 
Demaskowanie ich podstaw ideologicznych - oszustwa polegającego na rzekomo postępowej roli drobnej burżuazji podczas gdy przynajmniej od XIX wieku rola ta jest niezmiennie reakcyjna powinno być naczelnym zadaniem marksistów w obecnym okresie. Jak uczy nas historia III Rzeszy radykalne ruchu ddrobnomieszczańskie przy wsparciu kapitału mogą prowadzić do barbarzyństwa i  zagłady milionów o ile nie powstrzyma ich zorganizowany ruch robotniczy.
 

 

Społeczność

Lenin001