Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Polscy żołnierze wracają z Afganistanu. Prezydent Komorowski: "Armaty zamiast masła" !

Polscy żołnierze wracają z Afganistanu (czerwiec 2014)

„Wracacie, zostawiając dobrą opinię o polskich siłach zbrojnych i polskim żołnierzu. Wracacie z tarczą, nie na tarczy. Za to serdecznie wam dziękuję”- mówi prezydent Bronisław Komorowski. Pod słowami pochwał kryje się jednak promowanie dumy za usługiwanie NATO, jako przysłowiowy pies na smyczy.
 
Udział w interwencji w Afganistanie był niczym innym jak świadectwem, że Polska jest gotowa wziąć udział w obronie interesów międzynarodowego kapitału zrzeszonego w Sojuszu Północno-Atlantyckim.
 
„To oni, pogłębiali wiarygodność Polski jako sojusznika, budując dobrą opinię o polskich siłach zbrojnych, działając na rzecz społeczności międzynarodowej, na rzecz Sojuszu Północno-Atlantyckiego"- powiedział prezydent.
 
Reprezentant Polski wychwalając polskich żołnierzy walczących ku chwale zachodniego imperializmu zapomniał wspomnieć o ofiarach wojny w Afganistanie. Budzi to poczucie zakłamania ponieważ podczas gdy prowadzi się kampanię przeciwko rosyjskiemu imperium w tym samym czasie oddaje się hołd żołnierzom walczącym z tych samych pobudek dla władzy polskiej a pośrednio dla NATO.
 
Dodatkowo Komorowski zapowiedział zwiększenie wydatków na wojsko do 2% PKB aby- jak to określił-„Polska była jak jedna, zwarta, pancerna pięść”. 
 
Autor newsa: tow.Matib

Społeczność

UPA