Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Kolejny ukraiński samolot zestrzelony przez separatystów. Bojówki kijowskiego reżimu pacyfikują Mariupol

ił76.JPG

Prorosyjscy rebelianci zestrzelili kolejny ukraiński samolot -  tym razem to transportowy Ił-76. (na fotografii). Maszyna została strącona podczas podejścia do lądowania w Ługańsku. Zginęło 49 osób – wszyscy, znajdujący się na pokładzie. Przypomnijmy, że kilka dni temu separatyści  zestrzelili nad Słowiańskiem, ukraiński samolot zwiadowczy An-30B. Śmierć poniosło wówczas co najmniej 5 członków załogi.
 
Według ukraińskiego ministerstwa obrony, transportowy Ił-76 został ostrzelany z przeciwlotniczego karabinu maszynowego w trakcie podejścia do lądowania w Ługańsku. Jak informuje stacja BBC, lotnisko w Ługańsku na wschodzie Ukrainy znajduje się pod kontrolą sił rządowych, ale w mieście wciąż przebywają prorosyjscy tzw. separatyści.
 
Jednocześnie, reżim w Kijowie chwali się sukcesami tzw. „operacji antyterrorystycznej” w Mariupolu, gdzie centrum miasta wróciło pod kontrolę sił wiernych rządowi. W działaniach w Mariupolu biorą udział siły MSW i Gwardii Narodowej, w tym batalion„Azow” słynny z tego, że jego członkowie  używają przysięgi OUN-UPA, oraz batalion „Dniepr 1”-  sformowany w Dniepropietrowsku za pieniądze oligarchy Kołomojskiego. W mieście wielką aktywnością wykazywali się także pracownicy firmy ochroniarskiej Metinvest, należącej do najbogatszego obywatela Ukrainy Rinata Achmetowa.
 
Siłom rządowym już w maju tego  roku udało się przejąć krótkotrwale kontrolę nad kluczowymi punktami miasta, lecz później opuściły one Mariupol.

Społeczność

Lenin 005