Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Wielka Brytania: Protest społeczny niezauważony przez media

british-flag.jpg

W Londynie w minioną sobotę 50 tys. ludzi przeszło spod siedziby BBC pod siedzibę parlamentu w marszu przeciwko polityce cięć i oszczędności prowadzonej przez premiera Davida Camerona – donosi Dziennik Trybuna. Organizatorem protestu było Zgromadzenie Ludowe (People’s Assembly). Marsz był całkowicie pokojowy; demonstranci ograniczyli się do wznoszenia prosocjalnych i propracowniczych haseł.
 
Mimo ogromnej liczby protestujących, brytyjskie media, usłużne wobec systemu kapitalistycznego, postanowiły nie dopuścić do przedarcia się informacji o demonstracji do opinii publicznej i świadomości społecznej. Toteż nie zamieściły informacji o niej w swoich serwisach. Skupiły się za to na relacjonowaniu niesłychanie „ważnego” ze społecznego punktu widzenia wydarzenia – synek księcia Williama i księżnej Kate zaczął chodzić. Brak informacji o proteście wywołał lawinę nieprzychylnych i szyderczych komentarzy w brytyjskich lewicowych portalach internetowych.

Portret użytkownika Militant
 #

Byłem tam, obecne były min. Związki zawodowe (Unite, NUT, FBU, RMT itd.), partie takie jak Socialist Party, Socialist Workers Party, Communist Party of Britain oraz paru anarchistów, którzy bardziej na walce z kapitalistami skupiali się na walce z SWP.Nie wiem czy było tam 50 tysięcy osób, osobiście zdawało mi się że więcej niż 20 tysięcy nie było. Ale z perspektywy uczestniczącego mogło to wyglądać inaczej:D
The Guardian oraz Russia Today zrobiły relację z protestu, BBC dopiero po skargach napisało dosadny artykuł na dwa zdania i dwudziestosekundowy filmik, dwa dni po wydarzeniu. Aha, w telewizji nie było żadnych reportaży.

 

Społeczność

CAPITALIST