Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Gazprom sięga do Serbii - na jej terenie wybuduje South Stream

Gazprom

Koncern Gazprom - rosyjski gigant gazowy - poinformował niedawno, że wybrał już spółkę mającą służyć jako wykonawca serbskiego docinka gazociągu South Stream.

Według komunikatu Gazpromu, zwycięzca przetergu - podległa mu spółka Centrgaz - będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu, dostarczenie wyposażenia i materiałów, przygotowanie personelu i wprowadzenie do eksploatacji South Streamu w Serbii.

Ponadto premier Federacji Rosyjskiej - Dmitrij Miedwiediew - oświadczył podczas poniedziałkowego spotkania z premierem Serbii - Aleksandrem Voczicem - że "projekt wkracza na nowy etap". Warto zaznaczyć, że Serbia serbia otworzyła w styczniu negocjacje aneksyjne do EU - a t od dłuższego czasu stara się pwostrzymać rozbudowę nitek Gazpromu na terenie Europy.

Długi na 3600 km South Stream to wspólny projekt rosyjskiego Gazpromu i włoskiej firmy ENI. Ma on zapewnić dostawy gazu z Rosji do Europy Środkowej i Południowej. Według planów rura prowadzić będzie z południa Rosji przez Morze Czarne do Bułgarii, a następnie do Serbii, na Węgry, do Austrii i Słowenii. South Stream stanei się wtedy kolejnym - po Nord Streamie - rurociągiem omijającym Ukrainę.

Społeczność

Ochotnik