Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Pedro Sanchez nowym liderem PSOE

Pedro Sanchez (nowy lider PSOE od lipca 2014)

Nowym sekretarzem generalnym hiszpańskich socjalistów zostaje eurodeputowany Pedro Sanchez. Nowy lider zamierza przekształcić osłabioną partię w liczący się na arenie krajowej i międzynarodowej ruch.
„Będziemy chronić tych najsłabszych, jednoczyć Hiszpanię i będziemy słyszalni w Europie”- mówił Sanchez do członków Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) w madryckiej siedzibie partii.
 
 
W tą niedzielę członkowie partii po raz pierwszy wybierali swojego przywódcę w bezpośrednim głosowaniu. 42-letni Sanchez ma dyplom magistra ekonomii politycznej, zna również angielski i francuski. Wcześniej pracował w Parlamencie Europejskim i w Bośni z ONZ.
 
 
Pedro Sanchez mówi, że umocni partię w odpowiedzi na rodzenie się innych, nowych ruchów lewicowych aby nie ustępować im kroku.
 
 
W bezpośrednim głosowaniu zdobył 49% głosów. Dla porównania, jego główny rywal na stanowisko sekretarza generalnego, pochodzenia baskijskiego, 38-letni Eduardo Madina zdobył 36%. Na trzecim miejscu znalazł się 59-letni Andaluzyjczyk Jose Antonio Perez Tapias z wynikiem 15%.
 
 
Sanchez ma niedługo zastąpić 62-letniego Alfredo Pereza Rubalcabę, który wycofał się z polityki i doprowadził do zgromadzenia, na którym wybrano nowego przywódcę w odpowiedzi na klęskę w wyborach europejskich 25 maja.
 
Zjazd zatwierdzający wybór nowego sekretarza generalnego odbędzie się w dniach 26-27 lipca.
 
Autor newsa: tow. Matibl

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

USRR