Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Katowice: Pracownicy spółek miejskich walczą o podwyżki

Katowice

Jak donosi TVS - pracownicy spółek miejskich w Katowicach protestują żądając podwyżek. Mimo że większość z nich pracuje na pełen etat, ledwo wiążą koniec z końcem. Jak sami mówią - od 4 lat nie mogą liczyć na podwyżki.

Żądania zanegował prezydent Katowic, Piotr Uszok - jego zdaniem protesty są bezzasadne, bowiem: (podwyżki) były nieduże, ale były. Poza tym inflacja nie jest aż taka duża powiedzmy sobie szczerze. Doskonale wiem o tym, była to akcja raczej medialna.

Według zwiazkowców jednak sprawa rozbija się o co innego - to w żadnym wypadku akcja medialna, lecz efekt nieskutecznych rozmów prowadzonych od kwietnia zeszłęgo roku.

Wspomniana podwyżka wahała się od 30 do 70 złotych, ale nie dotyczyła wszystkich. Protestujący domagają się podwyżki o 200 złotych, a także 600 złotych rekompensaty za brak podwyżek w poprzednich latach. Miasto nie dysponuje jednak dostatecznymi kwotami - jak twierdzi Urząd Miasta.

Na 190 pracowników samego tylko Miejskiego Ośrodka Spotu i Rekreacji 2/3 nie zarabia dwóch tysięcy złotych. W urzędzie - z powodu małych zarobków - brakuje też chętnych na specjalistyczne stanowiska.

Społeczność

1917 rev