Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Trwa referendum w JSW

JSW.jpeg

Trwa zorganizowane przez związki zawodowe referendum w JSW przewidziane w dniach 29-30 października. Pracownicy spółki mają odpowiedzieć na pytanie: "Czy biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, sposób zarządzania spółką oraz działania zarządu w zakresie stosowania prawa pracy: uważasz, że zarząd JSW SA utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany?"
 
Zarząd sprzeciwia się referendum: "Zwracamy uwagę, że pytanie referendalne nie ma żadnego związku z działalnością związkową, na która powołują się organizatorzy. W związku z tym zarząd nie wyraża zgody na przeprowadzenie referendum na terenie JSW SA i nie będzie uczestniczył w żadnej formie w tego rodzaju przedsięwzięciach podejmowanych przez organizacje związkowe" - podkreślili w oświadczeniu przedstawiciele zarządu JSW.
 
"Przyznam, że dziwię się stanowisku zarządu JSW, bo przecież związki zawodowe od samego początku wskazywały, że ma to być sondażowe referendum, nie mające mocy prawnej" - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - "Oczywiście opinia wyrażona przez załogi JSW da asumpt do dalszych działań związków zawodowych, ale to już inna kwestia. Jednak zarząd JSW czuje się raczej niepewnie, skoro tak nerwowo zareagował na referendum" - stwierdza Czerkawski.

Społeczność

LENIN - rocznica