Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Czechy: Lokalny sojusz ekstremów

Plakat Partii Robotniczej

Po wyborach samorządowych w czeskim mieście Duchcov doszło do niecodziennej sytuacji. Rządy nad miastem objęła "brunatno-czerwona" koalicja Socjaldemokratów (CSSD), Komunistów (KSCM) i Nacjonalistów z Robotniczej Partii Sprawiedliwości Społecznej (DSSS) dawniej znanej jako Partia Robotnicza (DS). DSSS często używała w swej propagancie przerobionych plakatów NSDAP, współpracuje z NPD oraz czeską neonazistowską organizacją Narodowy Opór (Narodni Odpor).
 
"Miałem możliwość rozmawiać z przedstawicielami Socjalistów i Komunistów w ramach spotkania koalicji i muszę powiedzieć że ich stanowisko jest przejrzyste i uczciwe. Myślę że dla Duchcova i jego obywateli oznacza to zmiany na lepsze." - komentował wyniki rozmów Tomas Vandas, szef DSSS.
 
Koalicja w swym programie kładzie nacisk na bezpieczeństwo (usprawnienie pracy Straży Miejskiej i zwalczanie wandalizmu), naprawę finansów maista, usprawnienie transportu miejskiego (w tym wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci do 12 lat i osób po 65 roku życia), politykę mieszkaniową i wsparcie pracy szpitala miejskiego.
 
Od działań CSSD w Duchcovie odcina się kierownictwo Socjaldemokratów. Możliwe jest iż Bohuslav Sobotka podejmie decyzje o rozwiązaniu struktur partii w Duchcovie.

Portret użytkownika cuatro
 #

Dla ścisłości - to nie komuniści poparli koalicję, tylko kandydaci bezpartyjni wybrani z listy KSCM. KSCM odcięła się od syfu w Duchcowie. Wiceprzewodniczący Petr Simunek stwierdził, że radni bezpartyjni nie podporządkowali się instrukcjom lokalnej KSCM i nadużyli zaufania partii: http://usti.idnes.cz/koalice-cssd-a-dsss-v-duchcove-d2l-/usti-zpravy.aspx?c=A141106_135238_usti-zpravy_alh

 

Społeczność

USRR