Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Wenezuela: Związki zawodowe prezentują plany uzdrowienia gospodarczego

Wenezuela

17 listopada największy wenezuelski związek zawodowy Boliwariański Socjalistyczny Związek Robotniczy (CBST) przekazał na ręce prezydenta Nicolasa Maduro plan rozwiązania bieżącego kryzysu gospodarczego.
 
Koordynator CBST Oswaldo Vera poinformował, że plan przewiduje między innymi industrializację kraju oraz radykalną reformę państwa. „Państwo działa powoli, państwo odziedziczone po IV Republice i mimo wszystko zachowuje swoje podstawowe wady. My, robotnicy, bierzemy na siebie ciężar transformacji państwa, stworzenia państwa socjalistycznego, państwa robotniczego budującego dobrobyt dla całego ludu wenezuelskiego” – oświadczył Vera.
 
Vera dodał również, że CBST chce zorganizować w zakładach pracy milicje robotnicze w celu „obrony ojczyzny i dziedzictwa naszych wyzwolicieli”.
 
 
CBST nie jest jedynym związkiem, który bierze udział w dyskusji nad gospodarką. W zeszłym tygodniu Narodowy Front Robotniczy na rzecz Pogłębienia Rewolucji Boliwariańskiej spotkał się w siedzibie KP Wenezueli w Caracas. Związek ten składa się głównie z robotników przemysłu naftowego i hutniczego i związany jest z KP Wenezueli. Związkowcy wzywali do wprowadzenia państwowego monopolu handlu zagranicznego i likwidacji podatku VAT. Potępiono również „pojednawcze i reformistyczne” tendencje w wenezuelskim ruchu związkowym.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 005