Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 39 gości.

Palikot przeprasza za antyklerykalizm - czyżby powrót na łono kościółkowego ciemnogrodu?

Palikot - korektor kapitalizmu

Zapomniany ostatnio przez media lider pseudolewicowej partii Twój Ruch, Janusz Palikot przeprosił ostatnio publicznie za walkę z kościołem, jaką prowadził on i jego ugrupowanie.
 

Jak stwierdził Palikot na łamach portalu natemat.pl
 
 
W krytyce Kościoła przekroczyłem granice walki o świeckie państwo na rzecz walki z Kościołem. Nie na miejscu były wypowiedzi o dzieciach papieża i pedofilii biskupów. Bo choć wielu biskupów łamie prawo i niestety ma skłonności pedofilskie, to przecież nie dotyczy to każdego z nich!” –
 
 
Przeprosił także za "sojusz z postkomunistyczną lewicą" czyli za stworzenie koalicji Europa Plus i porozomienie z SLD jakie zawarł w czasie ostatnich wyborów samorządowych. Słusznie natomiast bije się w piersi za pomoc neoliberalnemu rządowi Donalda Tuska w uchwaleniu podniesienia wieku emerytalnego do 67. roku życia.
 
 
 
Jak widać wracają czasy, kiedy to Palikot wydawał prawicowo-klerykalno-neoliberalny tygodnik "Ozon", realizowany wspólnie z dominikaninem Maciejem Ziębą. Czasopismo wychodziło pod hasłami 4 razy "r" - "religia, rodzina, rynek, rozsądek". Być może ten zwrot pomoże mu wrócić do jednej z dwóch głównych prawicowych partii po kolejnych przegranych wyborach parlamentarnych na jesieni 2015 roku.

Portret użytkownika Bonpo
 #

Doprawdy  cisną  się  na usta  słowa nie  nadające  się  do  publikacji ....
Panie " byznesmen " ,  wypadałoby wyznać siędzącemu w  drewnianej klatce  arbitrowi ,  wszystkie  swe  przegięcia  i  na  klęczkach  rzucić  się  do  stóp  jego!
Czy  widzicie  oczami  wyobraźni , czapkę  błazna na  tej  biłgorajskiej  główce  w  której robi się   coraz  większy  bałagan ?
Od  niemal samego  początku  istnienia tego  prokapitalistycznego tworu mydlącego oczy populistycznym pseudo-antyklerykalizmem i  urządzaniem ; bardziej  żenujących  niźli  skutecznych  " scen " ;  pacyfikowałem  gdzie  tylko  się  dało  owego  herszta i  błazenadę  jaką  odwalał.
Antyklerykalizm  jest Polsce gniecionej  niemiłosiernie od  wieków  klerykalnym  buciorem-bardzo potrzebny  ;  lecz  nie w  wydaniu apologety  zbrodniczego  systemu ,  człowieka   " bez  jaj " - do  szczętu skompromitowanego .
Jak  rzekł  był  klasyk ; kończ  waść  ,  wstydu  oszczędź ....

 

Społeczność

BLOOD