Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Droga Palestyny do wyzwolenia

Mahmud Abbas

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas podpisał dokumenty niezbędne do przystąpienia do Międzynarodowego Trybunału Karnego- tzw. Statut Rzymski- aby w ten sposób walczyć z izraelską inwazją na arenie prawa międzynarodowego.

We wtorek Rada Bezpieczeństwa odmówiła przyjęcia rezolucji w sprawie całkowitego wycofania się z terenów Palestyny obcych wojsk.

Mahmud Abbas, który podpisał prośbę Palestyńczyków o przystąpienie do MTK komentuje to w ten sposób: „Oni atakują nas i naszą ziemię każdego dnia. Komu mamy się poskarżyć? Rada Bezpieczeństwa nas zawiodła. Dokąd mamy pójść?”.

Stany Zjednoczone poprzez Departament Stanu wyrażają głęboki sprzeciw wraz z premierem Izraela- Benjaminem Netanjahu. Twierdzą, że wspomniane próby Palestyńczyków oddziaływania na opinię międzynarodową utrudnią rozwiązywanie sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Należy w tym miejscu przypomnieć, że USA jest partnerem zarówno militarnym jak i gospodarczym Izraela co mocno osłabia dyplomatyczną pozycję rządu palestyńskiego.

News autorstwa tow. Matiba

Społeczność

front