Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Kolejne grupy zawodowe wstawiaja się za górnikami

Protest górników

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych przyłącza się do protestów górników. Rolnicy mają przyjechać na Śląsk we wtorek i solidaryzować się z pracownikami kopalń. Związkowcy OPZZ zastanawiają się również nad zainicjowaniem własnych protestów.

Piotr Duda- Solidarność- informuje media, że jeżeli rząd nie poczyni kroków w kierunku realizacji postulatów protestujących, w Katowicach zostanie zorganizowany ogólnopolski sztab międzyzwiązkowy w celu podjęcia dyskusji w sprawie dalszych planów związanych z protestami.

Solidarność obarcza winą politykę rządu w związku z nie funkcjonującą od dwóch lat Komisją Trójstronną co zdaniem związkowców utrudnia dialog z politykami poza protestami. Duda wyliczał również pracowników innych branż, którzy czują się coraz bardziej zagrożeni w związku z utratą miejsca pracy- wymienił między innymi takie branże jak: energetyka, poczta, zbrojeniówka czy kolei.

W przyszły piątek ma się zebrać Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Solidarności w celu zdecydowania o ewentualnym rozszerzeniu protestów na inne części Polski.

News autorstwa tow. Matiba

Społeczność

SIERP i MŁOT