Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Rzeź na Ukrainie. Zdaniem niemieckiego wywiadu liczba ofiar kijowskiej junty przekroczyła 50 tys.!

Cr.jpg


Dane o liczbie ofiar walk na wschodzie Ukrainy publikuje co jakiś czas ONZ. Według ostatniego raportu, z 3 lutego, w wyniku walk miało zginąć 5358 osób. ONZ szacuje, że od początku konfliktu rannych zostało 12235 ludzi.
 
 
 
Występując na konferencji na temat bezpieczeństwa międzynarodowego w Monachium, kat Ukrainy, Petro Poroszenko poinformował, że w starciach na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 7000 osób, w tym 1432 żołnierzy i ponad 5600 cywilów.
 
Tymczasem gazeta Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung opublikowała informację o tym, że w ocenie niemieckich służb specjalnych liczba ofiar może wynosić nawet 50 tys. zaś oficjalne dane są zdaniem  niemieckiego wywiadu zaniżone, nawet o rząd wielkości.
 
Problem z wiarygodnym oszacowaniem liczby ofiar wynika m.in. z tego, że działania zbrojne w dużej mierze są prowadzone przez jednostki ochotnicze, nie poddające się kontroli reżimu w Kijowie, wywodzące się z Prawego Sektora i innych ukraińskich ugrupowań nacjonalistycznychUkraińscy "patrioci" z batalionu Azow. Te zdjęcia wstrząsnęły europejską opinią publiczną, choć pozostały niezauważone przez polskie media głównego nurtu. Polacy mają jednak prawo wiedzieć kogo wspiera nasz rządUkraińscy "patrioci" z batalionu Azow. Te zdjęcia wstrząsnęły europejską opinią publiczną, choć pozostały niezauważone przez polskie media głównego nurtu. Polacy mają jednak prawo wiedzieć kogo wspiera nasz rząd.

Społeczność

BLOOD