Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Zagórowski odejdzie z JSW gdy górnicy przystaną na jego warunki.

Zagórowski_1.jpg

Jarosław Zagórowski- prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej oświadczył, że odejdzie jeżeli związkowcy wrócą do pracy, podpiszą porozumienie i zgodzą się na opisane przez niego warunki.

Chodzi o odpracowanie w soboty godzin utraconych poprzez strajk i wydłużenie tygodnia pracy do 6 dni. Górnicy wstępnie zaakceptowali również 50% obniżenie 14-tej pensji w okresie od 2015 do 2017 roku.

„Szacujemy, że te oszczędności to 280 mln zł, a może nawet 300 mln zł. To pomoże Spółce Węglowej. Żeby tak się stało, pragnę postawić, jako prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej jeden warunek. Jeśli uda się przekształcić ten protokół w dokument jakim jest uzgodnienie podpisane ze stroną społeczną, z doprecyzowaniem zasad uruchomienia 6 dnia, a także jeżeli załogi Jastrzębskiej Spółki Węglowej wrócą do pracy w poniedziałek to pragnę oświadczyć, że złożę moją rezygnację na ręce przewodniczącego rady nadzorczej.”- mówi Zagórowski.

Prezes JSW zobowiązał się złożyć swoją rezygnację 27 lutego na zebraniu rady nadzorczej jeżeli górnicy spełnią jego warunki. Co więcej Zagórowski wspomina również o procesie sądowym jaki będzie wymierzony przeciwko organizatorom „nielegalnego” strajku. Mimo tego firma obiecała, że powstrzyma się od zwolnień.

Tymczasem spora grupa związkowców podejrzliwie rozpatruje te warunki i ma wątpliwości czy nie ucierpią na tym mimo wszystko górnicy, którzy zgodnie z założeniami prezesa mają zrekompensować straty poniesione przez spółkę.

„Jarosław Zagórowski musi odejść z funkcji prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej! Ten postulat był jasny od samego początku. Po jego płaczliwej konferencji prasowej jedno mamy mu do powiedzenia: kończ już waść, wstydu oszczędź! Strajk trwa. Zagórowski nie jest od stawiania warunków, bo to nie on negocjował porozumienie. Jesteśmy gotowi je podpisać, ale bez Zagórowskiego w zarządzie JSW”- odpowiada na warunki Zagórskiego Piotr Kosela- rzecznik prasowy WZZ „Sierpień 80”.

Społeczność

Chcemy waszych minerałów