Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 181 gości.

Polska: Ponad 10 mln zł odszkodowania dla wywłaszczonych klechów

Kościół katolicki

Parafia Rzymskokatolicka w Pępowie (woj. wielkopolskie) otrzyma od Skarbu Państwa ponad 10 mln zł odszkodowania za nieruchomości znacjonalizowane w 1950 r.
 
Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał główną część wyroku tamtejszego Sądu Okręgowego z maja 2014 r., zgodnie z którym wojewoda (w imieniu Skarbu Państw) ma zapłacić parafii prawie 10,3 mln zł za znacjonalizowane 80 ha. Od wyroku Sądu Okręgowego odwołał się wojewoda wielkopolski.
 
 
 
Parafia domagała się przed sądem od Agencji Nieruchomości Rolnych i od Skarbu Państwa zwrócenia wywłaszconej nieruchomości, przyznania nieruchomości zamiennych lub zapłaty.
 
 
- Jesteśmy zadowoleni, od takiego wyroku skargi kasacyjnej raczej nie będziemy wnosić - powiedział reprezentujący roszczeniowców mec. Mikołaj Drozdowicz.

Portret użytkownika Bonpo
 #

...No , ba .Bielizny wprawdzie z Nas  jeszcze nie  zdjęliście , aczkolwiek skutecznie i od wieków , zaglądacie pod nią swym niewolnikom .Jakże się nie radować ! Chłopcy z Wiejskiej i nie tylko , przyniosą wam w zębach i na klęczkach  wszystko - ,, co wam odebrano i  co się  wam należy " .
To czarne opium jest bardziej toksyczne od cyjanku potasu.Ech , jak był napisał literat....Brak słów...

 

Społeczność

CAPITALIST