Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Niszczenia kolejnictwa w imię zysku ciąg dalszy - coraz mniej pociągów międzywojewódzkich

PKP

We wtorek nie wyjedzie na tory 47 pociągów międzywojewódzkich Przewozów Regionalnych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik zarządzającej infrastrukturą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W kwietniu zarząd spółki PKP PLK wyznaczył do likwidacji od 4 maja 151 połączeń Przewozów Regionalnych, ponieważ przewoźnik zalegał z opłatą za tory. Chodzi o opłatę, którą wszyscy przewoźnicy odprowadzają do zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK w zamian za możliwość korzystania z torów.

Łańcucki powiedział PAP, że z tych 151 połączeń, 73 pociągi kursują w święta, weekendy albo okresowo. Oznacza to, że we wtorek miało nie pojechać 78 pociągów samorządowej spółki. Ostatecznie nie pojedzie ich 47.

Podporządkowanie po 1989 roku Polskich Kolei Państwowych prawom rynku i podział spółki w roku 2001 na PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Polskie Linie Kolejowe przyniosły w większości kraju zamknięcie wielu linii oraz zmniejszenie częstości kursowania pociągów.

Jak widać liberalna restrukturyzacja PKP, prowadzona od 20 lat, zakończyła się katastrofą. W końcu trzeba zakończyć liberalny eksperyment na kolei!

Polska Partia Pracy domaga się powrotu do scentralizowanej działalności PKP jako jednego przedsiębiorstwa

http://partiapracy.pl/

Portret użytkownika MARCIN
 #

Gratulacje dla polskich liberałów i neoliberałów.Jak tak dalej pójdzie będziemy drugim krajem na świecie bez kolei żelaznej.Pierwszym jest Afganistan.

 

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008