Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Prawicowy program gospodarczy Ogórek przyczyną spadku poparcia dla SLD?

2015 02 14 - Konwencja wyborcza Magdaleny Ogórek

Magdalena Ogórek, bezpartyjna kandydatka na prezydenta, spotkała się ostatnio w Kielcach z wyborcami. Opowiedziała się zdecydowanie za poparciem interesów przedsiębiorców. Uważa że rozwiązaniem jest "napisanie prawa od nowa" na liberalną modłę.
 
Kandydatka ma pomysł, jak poprawić sytuację młodzieży. – Kształcenie powinno być dostosowane do potrzeb rynku, byśmy nie kształcili młodych z niepotrzebnymi dyplomami. Młodzi mają perspektywę tylko i wyłącznie beznadziei, a Polska ma być krajem, do którego się przyjeżdża, a nie tylko ucieka.

 
Przede wszystkim trzeba znieść wszystkie bariery dla przedsiębiorców. Bez napisania prawa od nowa my tego nie osiągniemy. Są rewiry, w których potrzebna jest natychmiastowa zmiana. To ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, kodeks karno-skarbowy i kodeks spółek handlowych 
 
 
Ogórek chce także podnieść  kwotę wolną od podatku z 3 do 6,5 tysiąca złotych, co jest postulatem SLD.
 
 
Magdalena Ogórek posiadająca centroprawicowy program gospodarczy (skupiający się na przedsiębiorcach i zachęcaniu młodzieży do ryzykowania), skrajnie prawicowy program społeczny (walka z islamizmem poprzez wzmocnienie służb specjalnych) i umiarkowanie liberalny program obyczajowy popierana jest oficjalnie przez SLD. Kandytatka jest wyszydzana przez media różnych opcji ze względu na brak doświadczenia politycznego i egzotyczne postulaty. Działacze lewicy odnoszą się do tej kandydatury z niechęcią. Kontrowersje wzbudza szczególnie klerykalizm kandydatki, która wyglasza tezy o rzekomo postępowym charakterze polskiego kościoła katolickiego.
 
 
Poparcie SLD dla Ogórek nie wychodzi na dobre partii. Poparcie dla SLD systematycznie spada. Jak wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP, jeśli wybory odbyłyby się w marcu, na partię zagłosowałoby tylko 5% wyborców.

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna