Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Palikot złoży zawiadomienie do prokuratury na Kaczyńskiego i Macierewicza

Janusz Palikot

Janusz Palikot uważa, że Jarosław Kaczyński oraz Antoni Macierewiczuporczywie powtarzają nieprawdę” tym samym blokując możliwość sprawnego poprowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
 
"Jutro skieruję do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza w związku z uporczywym powtarzaniem nieprawdziwych informacji o zamachu smoleńskim oraz o wybuchach i innych okolicznościach, o których oni ciągle informują" - powiedział Palikot na środowej konferencji prasowej.
 
Według lidera Twojego Ruchu, definitywnie nie było zamachu lub wybuchu co udowadniają stenogramy które wyciekły do mediów we wtorek.
 
Zdaniem Palikota, "Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz przez kilka lat świadomie wprowadzają w błąd opinię publiczną, mataczą w sprawie, gmatwają śledztwo i popełniają w związku z tym różnego rodzaju przestępstwa utrudniające ustalenie sprawców tej katastrofy i zamknięcie postępowania".
 
Radio RMF FM, we wtorek rano poinformowało, że dotarło do najnowszej opinii biegłych powołanych przez prokuraturę wojskową badającą sprawe katastrofy. Na nowo zostały odczytane zapisy rejestratora rozmów w kokpicie samolotu prezydenckiego. Rozgłośnia podaje, że ze stenogramu wynika, iż w kabinie przez cały czas przebywała osoba opisana przez biegłych jako Dowódca Sił Powietrznych. Osoba ta nie opuściła kokpitu mimo wezwania stewardessy do zajęcia swoich miejsc, wydawała polecenia członkom załogi oraz zachęcała do lądowania.
 
 
News został przygotowany przez Tow. Szymona

Społeczność

Lenin001