Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Pielęgniarki strajkują w całym kraju

Strajk

12 maja przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, tego też dnia w całej Polsce odbyła się akcja protestacyjna pielęgniarek i położnych. W niektórych placówkach odbył się strajk ostrzegawczy – pielęgniarki na dwie godziny odeszły od łóżek pacjentów. Przy pacjentach zostały tylko siostry dyżurne.
 
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyna Dargiewicz mówiła, że, związek próbował akcję protestacyjną przełożyć w czasie ze względu na trwającą kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich, jednak nie wszędzie się to udało.
 
"Nie byliśmy pewni, czy w związku z kampanią będziemy mogli przebić się przez media. Uważaliśmy, że wybory są bardzo ważne i próbowaliśmy tę akcję przełożyć w czasie, ale nie wszędzie się to udało, bo determinacja środowiska i zaangażowanie poszczególnych organizacji zakładowych były na takim etapie, że część ten strajk ostrzegawczy ogłosiła" - wyjaśniła.
 
Zaznaczyła, że związek będzie podejmował strajki ostrzegawcze w późniejszym terminie, a jeśli jego postulaty nie zostaną spełnione, we wrześniu odbędzie się strajk generalny.
 
News zostały przygotowany przez Tow. Szymona.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

dzierżyński