Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Polska: Doradcy Bronisława Komorowskiego zwalają winę za przegraną na… Tuska

Donald Tusk

Po przegranej w pierwszej turze wyborów prezydenckich 10 maja, która dla PO-wców była szokiem, w sztabie Bronisława Komorowskiego trwa szukanie winnych porażki i wewnętrzne rozliczenia. Okazuje się, że część doradców urzędującego prezydenta odpowiedzialnością za zajęcie drugiego miejsca obarcza… byłego premiera, a obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska – informuje Dziennik Trybuna. Jego rządy z biegiem czasu były coraz to gorzej oceniane przez polskie społeczeństwo, co przełożyć się miało na spadek wyborczego poparcia dla prezydenta Komorowskiego.
 
Fakt, że Donald Tusk, realizując jako premier neoliberalną antyspołeczną politykę, nie zasłużył na wysokie notowania. Ale warto zauważyć, że Bronisław Komorowski miał bardzo kiepską, bierną i dość nieudolną kampanię wyborczą, poprzedzoną kiepską prezydenturą. Komorowski przez pięć lat po prostu spał pod żyrandolem, a w chwilach przebudzenia prowadził antyspołeczną politykę, np. podpisując się, mimo protestów obywatelskich, pod ustawą wydłużającą wiek emerytalny do 67 lat czy elastycznym czasem pracy.
 
Czy Komorowskiemu uda się odzyskać dawny elektorat, czy ostatecznie przegra z drugim prawicowym kandydatem, Andrzejem Dudą z PiS, przekonamy się 24 maja, po drugiej turze wyborów prezydenckich.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse