Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Strajk w fabryce Fiata, związkowcy domagają się podwyżek

Strajk

We wtorek, związkowcy z „Solidarności” domagali się podwyżek dla pracowników fabryk Fiata znajdujących się w Polsce. Mimo systematycznie rosnących zysków fabryki pensje pracowników stoją w miejscu od ponad 4 lat.
 
Konflikt między związkowcami a kierownictwem trwa już od jesieni ubiegłego roku. Reprezentujący pracowników związek zawodowy żąda podwyższenia pensji o 500 zł osobom pracującym przy produkcji aut w Tychach oraz przyznania podwyżek w wysokości 300 zł pracownikom firm kooperujących.
 
Związkowcy zwracają uwagę, że fabryka z roku na rok zwiększa produkcje i notuje rekordowe zyski – od 2011 roku było to łącznie 700 mln zł netto. Mimo to, pracownicy nie odczuwają efektów swojej pracy.
 
Pracownicy sprzeciwiają się również modyfikacji czasu pracy oraz wydłużeniu okresów rozliczeniowych, co według nich sprawi, że będą pracować dłużej za mniejsze pieniądze.
 
Fabryka Fiata w Tychach jest jednym z największych zakładów motoryzacyjnych w kraju i największym w województwie śląskim. Obecnie zatrudnia 3,3 tys. pracowników. Co roku z linii produkcyjnych zjeżdża coraz więcej samochodów. W 2014 roku FCA było to 259 tys. pojazdów marek Fiat 500, Abrath i Lancia Ypsilon.
 
News został przygotowany przez Tow. Szymona.

Społeczność

front