Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Będą protesty przeciwko kapitalistycznemu niszczeniu kolei. 29 września strajk Przewozów Regionalnych

Przewozy Regionalne logo

Jak stwierdził przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Leszek Miętek


Wszystkie związki zawodowe działające w Przewozach Regionalnych podjęły jednogłośnie decyzję o rozpoczęciu 29 czerwca 2015 r. o północy ogólnopolskiego strajku. Od tego momentu żaden pociąg Przewozów Regionalnych nie wyruszy w trasę,  a pociągi znajdujące się wówczas na trasie dojadą do stacji docelowych i tam pracownicy spółki podejmą strajk

Strajk będzie bezterminowy. Powodem są masowe zwolnienia jakie obecnie mają miejsce w kolejowe spółce. Pracownicy będą domagać się gwarancji zatrudnienia. Przewozy Regionalne jako przewoźnik powstały w roku 2008, jako przekształcenie PKP Przewozy Regionalne - części PKP odpowiedzialnej za pociągi osobowe i pospieszne. Obecnie marszałkowie województw tworzą własne spółki kolejowe - Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, do których ostatnio dołączyły Koleje Małopolskie.
Ta polityka prowadzi do masowych zwolnień. Z 16 tysięcy pracowników Przewozów Regionalnych w 2008 roku obecne zostało 9 tysięcy i planowane są dalsze zwolnienia.

Społeczność

UPA