Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Nowi ministrowie zdrowia, skarbu i sportu zostali powołani przez prezydenta

platforma.jpg

Obecny prezydent – Bronisław Komorowski powołał we wtorek nowych ministrów: zdrowia prof. Mariana Zembalę, sportu i turystyki - Adama Korola oraz skarbu państwa - Andrzeja Czerwińskiego.
           
Kardiochirurg i transplantolog prof. Marian Zembala pokieruje resortem zdrowia. Poseł PO Andrzej Czerwiński objął Ministerstwo Skarbu Państwa, a były wioślarz, mistrz świata i mistrz olimpijski Adam Korol został ministrem sportu.
           
"Zmiana na różnych stanowiskach jest elementem normalności, choć każdą zmianę można przeprowadzić lepiej lub gorzej, w łatwiejszych lub trudniejszych sytuacjach" - podkreślił Komorowski. Dziękował za "zmianę dokonaną w taki sposób, że widać, iż polityka to nie tylko łatwe obietnice, nie tylko splendory, zaszczyty, nie tylko kariera, ale to także służba, nie zawsze w łatwych i sprzyjających okolicznościach".
           
W związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej z funkcji w rządzie zrezygnowali w ubiegłą środę ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostał szefem KPRM).
 
News został przygotowany przez Tow. Szymona.

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna