Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

SLD: ustawa o in vitro – zagrożona

SLD

PAP donosi, że politycy SLD uważają, że ustawa o in vitro, którą w tym tygodniu ma zająć się Senat, jest "zagrożona". Według Sojuszu, senatorowie PO robią wszystko, by jej nie przyjąć. SLD zaapelował do premier i szefowej PO Ewy Kopacz, by spotkała się z senatorami Platformy ws. tej ustawy.
 
Na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Sojuszu Dariusz Joński ocenił, że ustawa o in vitro jest "zagrożona". Zwrócił uwagę, że pozostał miesiąc do zaprzysiężenia prezydenta elekta Andrzeja Dudy. "Nie muszę mówić, jakie są poglądy prezydenta elekta jeśli chodzi o ustawę o in vitro" - zaznaczył.
 
Joński dodał, że politycy PiS już zapowiadali, że jeśli wygrają wybory parlamentarne, to zmienią przyjętą w czerwcu w Sejmie ustawę regulującą kwestie in vitro. "Miejmy tylko nadzieję, że nie będą karać kobiet i lekarzy, tak jak przewidywał projekt PiS" - dodał.
 
W ubiegłym tygodniu senacka komisja zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem w całości ustawy o leczeniu niepłodności. W trakcie posiedzenia nieobecnych było dwóch senatorów PO, a od głosu wstrzymała się kolejna - Helena Hatka, która zapowiedziała zgłoszenie szeregu poprawek.
 
Wicemarszałek Senatu i szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski zapowiedział z kolei, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę, to zmieni ustawę o in vitro. "To jest wielka klapa,(...) bardzo zła ustawa, niedobra ustawa, z którą ja osobiście - jako katolik, człowiek wiary - nie zgadzam się. W Senacie będę głosował przeciwko. Chociaż mam pełną świadomość, że w Senacie zostanie przyjęta, bo tam jest olbrzymia większość Platformy Obywatelskiej, więc nie będzie problemu z przepchnięciem tej ustawy. No i pan prezydent Bronisław Komorowski podpiszę tę ustawę" - mówił Karczewski.
 
News został przygotowany przez Tow. Szymona.

Społeczność

BLOOD