Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Francja: Strach przed wyhodowanym przez imperializm USA islamskim terroryzmem. Po raz pierwszy jednostki specjalne uczestniczyły w paradzie wojskowej 14 lipca

Parada wojskowa w Paryżu 14 lipca 2015

We wtorek 14 lipca przypadła 226. rocznica zburzenia Bastylii, wydarzenie które zapoczątkowało jedną z najbardziej znanych rewolucji burżuazyjnych - Wielką Rewolucję Francuską. Ten dzień jest we Francji świętem narodowym i z tej okazji w Paryżu na Polach Elizejskich odbywają się parady wojskowe. 
 
Po raz pierwszy w paradzie uczestniczyły elitarne jednostki policji i żandarmerii specjalizujące się w działaniach antyterrorystycznych i reakcjach na wzięcie zakładników. W defiladzie wzięło udział także blisko sto samolotów wojskowych i śmigłowców.
 
"To bardzo ważne, że siły bezpieczeństwa uczestniczyły w paradzie, biorąc pod uwagę obecną sytuację i dramat z początku roku" - powiedział 55-letni mieszkaniec Paryża, cytowany przez agencję AP, nawiązując do styczniowych zamachów na redakcję satyrycznego czasopisma "Charlie Hebdo" w których zginęło 17 osób.

Społeczność

LENIN