Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Grecja: Aleksis Cipras nie wyklucza przedterminowych wyborów

alexis tsipras.jpg

Jak donosi PAP – Premier Grecji Aleksis Cipras nie wykluczył w środę możliwości rozpisania przedterminowych wyborów w razie, gdyby utracił większość parlamentarną. Zadeklarował jednocześnie, że jego rząd zrealizuje uzgodnione z zagranicznymi kredytodawcami reformy budżetowe, ale nie będzie dodatkowo rozszerzał ich zasięgu.
 
"Dobrze znam treść porozumienia, które podpisaliśmy na szczycie strefy euro 12 lipca. Wprowadzimy te zobowiązania w życie niezależnie od tego, czy się z nimi zgadzamy, czy nie. Nic ponad to" - powiedział Cipras greckiemu radiu Sto Kokkino.
 
W czwartek ma się odbyć posiedzenie Komitetu CGrentralnego Syrizy, a wielu jego członków jest oburzonych zgodą Ciprasa na przedsięwzięcia oszczędnościowe i to w wersji surowszej od tej, jaką greccy wyborcy odrzucili 5 lipca w referendum.
 
W poniedziałek w Atenach podjęto intensywne wstępne rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i będącego funduszem ratunkowym strefy euro Europejskiego Mechanizmu Stabilności. Potem jeszcze w bieżącym tygodniu przewidziane są negocjacje szefów misji tych instytucji w Grecji z greckimi ministrami.
 
News został przygotowany przez Tow. Szymona

Społeczność

Lenin001