Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Warszawa: Partia Razem zebrała podpisy - rośnie realna alternatywa polityczna dla Zjednoczonej Lewicy?

Razem

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", Partii Razem udało się zebrać wymagane 5 tysiięcy podpisów w okręgu warszawskim pod swoją listą przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 25 października. Jak stwierdził Maciej Koneczny, pełnomocnik wyborczy partii 
 

Dla pewności zebraliśmy je z lekką górką, mamy ich około 6 tys. pełnomocnik wyborczy Razem.  Teraz zbieramy podpisy w okręgu podwarszawskim, mamy ich już jakieś 3 tys. 
 
 
Partia Razem została zarejestrowana 21 lipca, po kongresie założycielskim, który odbył się w maju.  Jej symbolika wzorowana jest na hiszpańskiej radykalnie lewicowej partii PODEMOS. Przedstawiciele Razem twierdzą, że ich organizacja liczy 6 tysięcy działaczy, w tym 500 w Warszawie. Jest to 1/5 siły politycznej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który liczy sobie około 30 tysięcy członków.
 
 
Razem określa swoją ideologię jako socjaldemokratyczną, skupia się jednak przede wszystkim na programie socjalno-ekonomicznym, nie podnosząc kwestii światopoglądowych. Razem tworzy własną listę, powołując się na własny uraz historyczny, ponieważ odrzuca możliwość wejścia w skład Zjednoczonej Lewicy ze względu na politykę prowadzoną przez rząd Leszka Millera w latach 2001-2005.
 
Postawę Razem,  jako sekciarską,  poza działaczami SLD, krytykuje m.in. doradca OPZZ Piotr Szumlewicz (http://1917.net.pl/node/20646).

Według informacji na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, termin składania list dla komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych mija 15 września.

Społeczność

LENIN - rocznica