Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Polska: Pracownicy PKP Cargo za przeprowadzeniem strajku

PKP Cargo

Prawie wszyscy uczestnicy referendum strajkowego w PKP Cargo opowiedzieli się za strajkiem - poinformował we wtorkowym komunikacie Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy działający w spółce. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 250 złotych dla każdego pracownika.
 
W referendum wzięło udział 57% pracowników, spośród nich 96% opowiedziało się za przeprowadzeniem strajku. W najbliższych dniach zostaną podjęte dalsze decyzje w sprawie strajkuw.
Przewodniczący Rady sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" Henryk Grymel poinformował, że związkowcy żądają podwyżki płac o 250 złotych dla każdego pracownika. "W wyniku programu dobrowolnych odejść oraz innych form redukcji zatrudnienia z pracą w spółce pożegnało się 4 tys. osób. Ci, którzy zostali mają więcej obowiązków, dlatego należą im się podwyżki" - wyjaśnił Grymel

Pracownicy PKP Cargo są ze spółką w sporze zbiorowym od 7 lipca. Pod ubiegłego miesiąca lipca władze PKP Cargo i reprezentanci związków zawodowych nie porozumieli się co do wysokości podwyżek dla pracowników spółłki. 21 sierpnia przeprowadzono referendum strajkowe. 

Na przełomie stycznia i lutego w ramach programu dobrowolnych odejść zwoniono 3041 pracowników. 30 czerwca z odeszły kolejne 874 osoby.

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce i drugim w UE.

Społeczność

jednolity front