Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 34 gości.

Palestyńska flaga zawisła przed budynkiem ONZ

palestyna.jpg

Palestyńska flaga zawisła przed budynkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to historyczny moment w polityce na linii Izrael-Palestyna, ponieważ do tej pory zachód bezkompromisowo obstawał za Izraelem.

„W tym historycznym momencie mówię całemu mojemu narodowi: wznoście sztandar palestyński bardzo wysoko, gdyż jest to symbol naszej tożsamości. To jest dzień naszej dumy”- mówi Mahmud Abbas, prezydent Palestyny.

Abbas mówił także w budynku ONZ o represjach stosowanych przez rząd Izraela przeciwko Palestyńczykom. Stwierdził ponadto, że nie zamierza przestrzegać układu zawartego w latach 90-tych ponieważ izraelski rząd notorycznie łamie zasady wspomnianego dokumentu.

Benjamin Netanjahu, premier Izraela, oskarżył Mahmuda Abbasa o kłamstwa i podburzanie do konfliktu na Bliskim Wschodzie. „Apelujemy do Autonomii Palestyńskiej oraz jej lidera o odpowiedzialność i oczekujemy, że zgodzi się na postanowienia Izraela”-mówi Netanjahu.

Palestyna nadal jednak pozostaje państwem-obserwatorem a nie pełnoprawnym członkiem ONZ. Status ten otrzymała w 2012-tym roku.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front