Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 78 gości.

Argentyna: Kampania przed wyborami prezydenckimi. Trockiści mają szansę na sukces wyborczy!

Plakat wyborczy Cano Argentyna

W dniu 25 października odbędą się wybory generalne w Argentynie (zarówno prezydenckie jak i parlamentarne).Pierwsza tura głosowania, która odbyła się 9 sierpnia wyloniła 6 partii, których kandydaci zdobyli więcej niż 1,5% głosów.
 
 
Na pierwszym miejscu znajduje się Daniel Scioli z centrolewicowej koalicji Front na rzecz Zwycięstwa, w skład której wchodzi peronistowsko-kirchnerowska socjaldemokratyczna Partia Justycjalistyczna, socjaldemokratyczny Szeroki Front, Partia Humanistyczna oraz Partia Komunistyczna (nadzwyczajny kongres), który w pierwszej turze wyborów zdobył 38% głosów.
 
 
Na kolejnych miejscach są kandydaci centroprawicy - Mauricio Macri z Cambiemos (30%), oraz Sergio Massa ze Zjednoczenia na rzecz Nowej Alternatywy.
 
 
Na czwartym miejscu z poparciem 4% znajduje się Margarita Stolbizer z centrolewicowej koalicji Progresistas (postępowcy). Piątą pozycję z wynikiem 3% zajmuje Nicolas del Cano z trockistowskiej koalicji Front Lewicy i Robotników (Frente de Izquierda y los Trabajadores), należący do Socjalistycznej Partii Robotniczej (Partido de los Trabajadores Socialistas). PTS to powstały w 1988 roku odłam z kierowanego przez Nahuela Moreno Ruchu na rzecz Socjalizmu.Ruch na rzecz Socjalizmu był w latach 80. największą organizacją trockistowską na świecie i liczył 13 tysięcy członków.
 
 
Del Cano w swojej kampanii opowiada się za obniżeniem płac polityków i urzędników przywodząc przykład Komuny Paryskiej. Cano opowiada się także za nacjonalizacją złóź węglowodorów.

Stawkę z poparciem 2% zamyka niezależny polityk peronistowski Adolfo Rodriguez Saa.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA