Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Rosja: Katastroficzny wzrost zadłużenia z tytułu zaległych pensji

1.jpg

Według danych Federalnej Służby Statystycznej Rosji (Rosstat) zadłużenie z tytułu zaległych pensji wobec rosyjskich pracowników według wrześniowych statystyk wzrosło o 7,2%, czyli o 233 milionów rubli, i sięgnęło łącznie 3,466 miliardów rubli.

Zadłużenie z tytułu niewypłaconych pensji z powodu braku w przedsiebiorstwach własnych środków na dzień 1 października 2015 wyniosło 3,344 miliardów rubli, czyli 96,5% sumy łącznej zaległego zadłużenia. W porównaniu z 1 września 2015 roku zaległe zadłużenie wzrosło o 178 milionów rubli, czy o 5,6%.
 
 
"Zapłaty nie będzie"
 
Z kolei zadłużenie z tytułu niewypłaconych pensji w budżetówce na wszystkich poziomach wyniosło 122 milionów rubli i urosło w porównaniu z 1 września 2015 roku o 55 milionów rubli, a więc o 83,5%, w tym zadłużenie z federalnego budżetu wyniosło 98 milionów rubli i wzrosło w ciagu miesiąca o 69 milionów rubli, czyli o 3,4 raza.
 
 
"Żądamy wypłacenia zaległych płac!"
 
Dane Rosstatu pozwalają wyciągnąć nastujące wnioski. Po pierwsze, pogorszenie społeczno-ekonomicznego położenia rosyjskich pracowników przyjmuje wręcz katastroficzny charakter. Po drugie, z powody kryzysu najbardziej ucierpieli pracownicy sektora prywatnego, a wiec klasa robotnicza, a nie urzędnicy. I po trzecie, koszty paramonarchistycznej polityki panującego reżimu dźwigają na swoich barkach prości rosyjscy ludzie pracy.
 
News autorstwa tow. Leonida Voronina, korespondenta portalu "Władza Rad" z Federacji Rosyjskiej

Społeczność

rot front