Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Stambuł: 17-te Międzynarodowe Spotkanie Partii Robotniczych i Komunistycznych

17IMWCP.jpeg

Wczoraj, 30 października 2015 roku w Stambule rozpoczeło się 17-te Międzynarodowe Spotkanie Partii Robotniczych i Komunistycznych. Temat tegorocznej konferencji brzmi "Zadania komunistycznych i robotniczych partii w celu umocnienia walki klasy robotniczej przeciwko kapitalistycznemu wyzyskowi, imperialistycznym wojnom i faszyzmowi, o równość i socjalizm
 
W konferencji udział biorą przedstawiciele 62 partii z 50 krajów. Program spotkania zakłada wystapienia uczestników, wymianę poglądów i informacji o ostatnich wydarzeniach związanych z zaostrzeniem się imperialistycznej konkurencji, o wzmożonej działalności ruchów faszystowskich w różnych regionach oraz o obecnym stanie, doświadczeniu i perspektywach rozwoju ruchu komunistycznego.
 
Komunistów z całego świata przybyłych na konferencję przywitał przewodniczący KP Turcji Kemal Okujan. W swoim przemówieniu powiedizał, że pogrążony w kryzysie system kapitalistyczny niesie wiele zagrożeń dla ruchu robotniczego. Jako neiktóre z nich wymienił: próby likwidacji przez burżuazję podstawowych praw wywalczonych przez ruch robotniczy oraz dażenie do delegalizacji i prześladowanie partii komunistycznych. 

Społeczność

che rebel