Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Poznań: demonstracja w odpowiedzi na islamofobiczną przemoc

z19139986Q,Ul--Polwiejska-w-Poznaniu--Miejsce-pobicia-Syryjcz.jpg

Poznańscy członkowie Partii Razem zorganizowali dziś demonstrację przeciwko ksenofobicznej propagandzie wymierzonej przeciwko uchodźcom z Bliskiego Wschodu. Jest to odpowiedź na wtorkowe pobicie 31-letniego Syryjczyka, który od trzech lat mieszka w Poznaniu,  przez trzech Poznaniaków. Pobity mężczyzna trafił do szpitala, jednak mogło skończyć się to tragicznie gdyby nie patrol policji przechodzący akurat ulicą Półwiejską podczas zdarzenia.

Na miejscu zatrzymano jednego ze sprawców, był to 18-latek, który był już wcześniej karany m.in. za handel narkotykami. Gdy go zatrzymano miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Policja twierdzi, że ujęcie pozostałych oprawców jest kwestią czasu.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami opartymi na przesłuchaniu jednego z oskarżonych, napastnicy pobili 31-latka tylko ze względu na inny kolor skóry.

„Wyciągnijmy wnioski z historii, bo zaczyna się od podsycania nienawiści przez polityków, potem są bazgrania na murach, pobicia, a kończy się mordami”- mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Społeczność

future2