Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Kanada: pierwsze miasto w kraju, które zwalczyło bezdomność

kanada.jpg

W kanadyjskim miasteczku Medicine Hat udało się całkowicie zwalczyć bezdomność. Okazuje się, że według danych ekonomicznych tańsze jest budowanie bezdomnym mieszkań (20 tys. dolarów kanadyjskich na jednego bezdomnego), niż utrzymywanie schronisk i fundowanie mało skutecznych programów wyciągania z nałogów (100 tys. dolarów kanadyjskich na jednego bezdomnego rocznie). Do projektu przekonał się także obecny burmistrz miasta, Ted Clugston, który początkowo był sceptycznie nastawiony do tego typu pomocy.

Burmistrz, w wywiadzie dla CBC, powiedział, że trudno jest wyleczyć z nałogu alkoholika czy narkomana kiedy osoba ta po każdym spotkaniu ze specjalistą nocuje potem na ławce.  

W skali kraju jednak, najbiedniejsi Kanadyjczycy cierpią z powodu coraz mniejszej dostępności mieszkań oraz domów, a także z powodu wzrastających cen ich kupna bądź wynajmu. Np. w mieście Toronto istnieją regiony gdzie ceny mieszkań wzrosły nawet o 50%. Wielu bezdomnych nocuje tam w opuszczonych szopach, stodołach czy nawet pod gołym niebem w lesie pod miastem.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 005