Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Rada Wojewódzka SLD Kujawsko-Pomorskie: Miller i jego świta do dymisji!

SLD

W najbliższą sobotę 12 grudnia odbędzie się Krajowa Konwencja SLD, podczas której dokonany zostanie wybór nowych władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Publikujemy poniższy krytyczny głos działaczy z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy opowiadają się za dymisją dotychczasowego skompromitowanego umizgami w kierunku liberałów kierownictwa i budowy SLD jako partii lewicy społecznej.
Warto przypomnieć, że to właśnie działacze z województwa kujawsko, a konkretniej z Bydgoszczy, już raz pokazali że rzeczywiście mają serce po lewej stronie - to właśnie oni byli w lutym tego roku mocno przeciwni wystawieniu liberalno-szowinistycznej Magdaleny Ogórek jako kandydata na prezydenta, o czym pisaliśmy tutaj
http://1917.net.pl/node/19964?page=2
 Być może lewica w Polsce odrodzi sie właśnie w kujawsko-pomorskiem. Nie stanie się do jednak, póki znienawidzony przez szeregowych działaczy Miller i jego świta nadal dzierżą stery władzy w największej polskiej partii lewicowej.
 
Redakcja WR
 
 28 listopada br. w Bydgoszczy zebrała się Kujawsko-Pomorska Rada Wojewódzka SLD. Podczas obrad dokonano wyboru delegatów na Konwencję Krajową oraz podsumowano dotychczasowe działania i ostatnią kampanię parlamentarną. Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Krystian Łuczak podsumował działania partii w województwie od kampanii prezydenckiej do chwili obecnej. Zwracając największą uwagę na ostatnią kampanię parlamentarną, podziękował wszystkim kandydatom, członkom partii, sympatykom i wolontariuszom, dzięki ich pracy wynik Zjednoczonej Lewicy w naszym województwie był najlepszy w porównaniu z innymi regionami, co wskazuje na wielkie zaufanie wyborców, którzy zagłosowali na Zjednoczoną Lewicę.
 
Obecna sytuacja to wielkie wyzwanie, a zarazem motywacja do jeszcze cięższej pracy, by głos lewicy był słyszany wszędzie tam, gdzie dzieje się niesprawiedliwość społeczna, łamane są prawa wolnościowe i narzucany jest dyktat przeważającej większości parlamentarnej. Wśród zabierających głos w dyskusji, członek Rady Krajowej SLD Łukasz Chojnacki, zwrócił uwagę na konieczność zmiany priorytetów Sojuszu, wymieniając m.in. potrzebę większego pochylenia się nad bieżącymi problemami Polaków, z którymi brykają się każdego dnia, a które dotyczą sfery socjalnej.
 
Jak podkreślił nadszedł czas na bezpośrednie wyjście do ludzi, bo to jest rola lewicy. Były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich zwrócił uwagę na potencjał SLD, który podczas ostatnich wyborów jego zdaniem nie został właściwie wykorzystany, europoseł Janusz Zemke wskazał na szansę jaka stoi przed lewicą, która jest jedyną alternatywą dla wyborców, którzy nie są zadowoleni z przejęcia pełnej władzy przez przedstawicieli jednej partii. Podczas posiedzenie wybrano delegatów na Konwencję Krajową, która odbędzie się 12 grudnia w Warszawie. Biorący udział w obradach wyrazili zdanie, iż podczas konwencji Zarząd Krajowy na czele z przewodniczącym Leszkiem Millerem powinien podać się do dymisji. Swoje zdanie motywowali kolejnymi przegranymi kampania oraz brakiem właściwie prowadzonej linii partii. Sekretarz Rady Wojewódzkiej Ireneusz Nitkiewicz przedstawił bieżące działania i plany restrukturyzacji organizacji partii w kujawsko-pomorskim.

http://www.kujawsko-pomorskie.sld.org.pl/aktualnosci/16885-rada_wojewodzka_sld_opowiada_sie_za_potrzeba_dymisji_kierownictwa_sld.html

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008