Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

CBOS: Połowa Polaków niezadowolona z kierunku zmian w kraju

bieda.jpg

Zgodnie z grudniowym badaniem CBOS-u 50% Polaków jest niezadowolonych z sytuacji w kraju, natomiast 27% jest przeciwnego zdania. Dla porównania, w listopadzie niezadowolenie deklarowało 41% ankietowanych a pozytywne opinie o kondycji państwa- 34%.

Zadowolenie z kierunku zmian w państwie wyrażają głównie osoby deklarujące się jako prawicowcy. Średnio, po tyle samo zadowolonych co niezadowolonych uczestniczy w praktykach religijnych, uczy się lub studiuje. Natomiast grupą zdecydowanie niezadowolonych z kierunku obranego przez kraj są lewicowcy, osoby niezadowolone ze swoich warunków materialnych oraz niepraktykujące żadnej religii.  Co ciekawe, równie niezadowoleni są również obywatele o najwyższych dochodach.

Niestety grupy deklarujące największe niezadowolenie, deklarują również brak chęci udziału w wyborach lub nie są zdecydowane czy głosować.

W grudniu przybyło też osób uważających, że w ciągu najbliższego roku sytuacja w kraju pogorszy się, odpowiedziało tak 29% ankietowanych, 35% uważa, że sytuacja nie ulegnie zmianie, a 24% sądzi, że kondycja kraju ulegnie poprawie.

Społeczność

jednolity front