Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 26 gości.

GUS: Pogorszenie nastrojów konsumenckich w Polsce

GUS - logo

GUS poinformował w środę, że w grudniu br. nastroje konsumentów pogorszyły się w porównaniu z listopadem. Największy spadek dotyczył ocen przyszłej sytuacji ekonomicznej kraju.
"W grudniu 2015 r. bieżące i przyszłe nastroje konsumenckie pogorszyły się w porównaniu do listopada br. Wartości głównych wskaźników powróciły do poziomu podobnego jak w październiku br. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej spadł o 5,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował się na poziomie minus 9,3" - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
"Dla pozostałych składowych wskaźnika odnotowano spadki w granicach od 1,2 do 5,2 pkt proc. W porównaniu do grudnia 2014 r. obecna wartość BWUK jest wyższa o 3,2 pkt proc. W 2015 r. wartość BWUK wyniosła minus 10,9 i była o 6,1 p. proc. wyższa niż w 2014 r." - stwierdzono.Wskazano że wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje indywidualnej konsumpcji spadł o 5,4 pkt proc. w stosunku do miesiąca poprzedniego i ukształtował się na poziomie -13,7.

Społeczność

BLOOD